Autor Wątek: SERZAM genialny, ale czy nie można bardziej do ludzi? Prośba  (Przeczytany 2541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arturborat

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 0
itam!
Z prawdziwą przyjemnością przeglądałem bazę danych SEZAM. Internet to wspaniałe narzędzie!!! Niestety, z dostępem do materiałów są już problemy. Można by posunąć sprawę trochę dalej i umożliwić kopiowanie wybranych zasobów na zamówienie on-line z płatnością z góry lub za pobraniem pocztowym i wysyłanie ich na wskazany adres. Wiele zagranicznych archiwów tak robi. Mieszkam koło Kostrzyna  nad Odrą, znalazłem w archiwach gdańskim i wrocławskim dwie interesujące mnie jednostki, ale przyznaję, że wyprawa na miejsce jest sporym utrudnieniem, przede wszystkim z powodu braku czasu (praca, dom) . Chciałem spytać, czy na forum jest może ktoś z Wrocławia i Gdańska, kto odpłatnie skopiowałby mi te jednostki? Mogę zapłacić z góry koszta kopiowania plus umówioną kwotę za fatygę. Byłbym bardzo wdzięczy za pomoc. Archiwa niestety nie posiadają formularzy on-line do przyjmowania takich zamówień, a na moje maile do archiwów nikt nie odpowiadał...  Nie chcę zaśmiecać forum prywatą, dlatego w sprawie kopiowania proszę o odpowiedź na maila: arturborat@poczta.onet.pl . Podam dokładne namiary na interesujące mnie jednostki.

Przy okazji. Brakuje mi w systemie SEZAM możliwości wyszukiwania według słów kluczowych pojawiających się w opisach jednostek. Interesujące mnie materiały znalazłem przeszukując bazę w oparciu o Googla z możliwością szperania tylko w wybranej domenie lub serwerze. Czy stanowiłoby problem wstawienie takiej opcji bezpośrednio w Sezamie? Nie jestem historykiem ani archiwistą, interesuje mnie jednak przeszłość mojego rejonu i sądzę, że takich amatorów jak ja, których nieraz trzeba prowadzić trochę za rękę po archiwalnych zasobach jest więcej.  Dla archiwów to jednak możliwość zarobku i dofinansowania, który tylko czeka, żeby się po niego schylić. Sam sprzedaję przez Internet elektroniczne kopie starych map (na stronie www.topmap.pl - to nie reklama tylko przykład, ale jeśli admin usunie link, w porzadku) i wiem, że zapotrzebowanie na materiały archiwalne jest bardzo duże – ludzie potrzebują tylko szybkiej obsługi i precyzyjnej informacji
Pozdrawiam
Artur