Ankieta

Czy podstawy prawne związane z ZPORR i Sektorowym Programem Operacyjnym „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006” wyłączają działanie instrukcji kancelaryjnej dla organów samorządu

tak
0 (0%)
nie
1 (100%)
Jeśli tak to w jakim zakresie?
0 (0%)
a/ całą instrukcję
0 (0%)
b/ tylko w zakresie czasu załatwiania sprawy i oznaczania pism
0 (0%)

Głosów w sumie: 1

Głosowanie skończone: Listopad 22, 2006,

Autor Wątek: Obieg dokumentów - znakowanie pism dot. funduszy strukturalnych  (Przeczytany 3834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

d.kostyra

  • Gość
Witam

Zwracam się do archiwistów zakładowych z zapytaniem, czy ktoś archiwizował już akta z ZPORR i Sektorowego Programu Operacyjnego ?Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006?.
W czym problem??

1. Dokumentacja wytworzona w samorządzie wojewódzkim posiada inny system oznaczania pism, co określa podręcznik wdrażania procedur dla obydwu programów.

2. Dodanie nowych symboli w jednolitym wykazie rzeczowym akt dla organów samorządu województwa nie rozwiązuje problemu, gdyż oznaczanie pism jest sprzeczne z instrukcją kancelaryjną.

3. Po przeanalizowaniu podstaw prawnym związanych z zadaniami ZPORR i SPO ROL (jak to w skrócie można nazwać), dochodzę do wniosku, iż może zajść przesłanka wyłączenia instrukcji kancelaryjnej w pewnej części.

Nie mam problemu z ustaleniem czasu przechowywania akt, ale z ich opracowaniem. Liczę na wymianę poglądów w tym zakresie. Może jest konieczne ustalenie wytycznych dla tego typu dokumentacji przez Archiwum Państwowe ??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline dziunia

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 33
archiwizowanie dokumentacji z funduszy strukturalnych
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2006, »
ja jestem świżo po kursie
WIEC nam powiedziano żeby się nie bać kontaktów z Archiwum Państwowym - bo im (podobno) bardziej zależy na aktach niż komukolwiek