Autor Wątek: archiwizacja akt osobowych  (Przeczytany 167 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline KasiaKatarzyna

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
archiwizacja akt osobowych
« dnia: Kwiecień 29, 2024, »
Witam,
Czy ktoś z was orientuje się jak archiwizować akta osobowe?

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: archiwizacja akt osobowych
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2024, »
Witam,
Czy ktoś z was orientuje się jak archiwizować akta osobowe?

Witam,
Pytanie nieco ogóle. Ale domyślam się, że chodzi o specyfikę tych akt? Jak rozumiem zna Pani podstawowe zasady archiwizowania dokumentacji na poziomie archiwum bieżącego. Jeżeli tak to w kwestii samych akt osobowych to należy je archiwizować z podziałem na poszczególnych pracowników (1 pozycja w spisie to jeden pracownik). Tak jak były prowadzone w dziale kadr z podziałem na cześć ABCD. Moje AP nie miało nic przeciwko stosowaniu spisów zdawczo-odbiorczych akt osobowych ale nie jest to warunek konieczny. Wystarczą zwykłe. Spis ułożony alfabetycznie (przy dużej ilości to znacznie ułatwi szukanie). Przyjmuje je na osobnych spisach (bez innego rodzaju dokumentacji) i dodatkowo dziele ze względu na czas zatrudnienia i wynikający z tego czas przechowywania BE-10 (osoby zatrudnione po 1 stycznia 2019) i BE-50 (dla osób zatrudnionych przed 1 stycznia 2019)
pozdrawiam

Offline KasiaKatarzyna

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
Odp: archiwizacja akt osobowych
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2024, »
tak znam zasady archiwizowania, ale akt osobowych nigdy nie przyjmowałam i zastanawiałam się czy traktuje się je inaczej. Bardzo dziękuje za odpowiedź.