Autor Wątek: Zaświadczenia o zatrudnieniu  (Przeczytany 168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kadrowa

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 46
Zaświadczenia o zatrudnieniu
« dnia: Kwiecień 24, 2024, »
W mojej jednostce zaczęło się wielkie archiwizowanie dokumentacji i właśnie przyszła do mnie księgowa jak ma zarchiwizować zaświadczenia o zatrudnieniu.
Mamy klasę w JRWA 123 - Zaświadczenia o zatrudnieniu i wynagrodzeniu więc wiadomo, że to będzie pod tym znakiem oddawane, choć powiedziała, że w tym zbiorze, który chce zarchiwizować znajdują się formularze ZUS RP-7 - ZAŚWIADCZENIE O ZATRUDNIENIU I WYNAGRODZENIU.
Moje pytanie brzmi, jak to wygląda u Was w jednostkach ?
Czy takie zaświadczenia do ZUS przechowujecie razem z zaświadczeniami o zatrudnieniu, które wydajecie na prośbę pracownika ?
Nasza kategoria archiwalna dla klasy 123 to B5.

Offline Claud

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 13
Odp: Zaświadczenia o zatrudnieniu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2024, »
Też mieliśmy podobny dylemat. Teoretycznie druk ERP -7 ma w tytule ZAŚWIADCZENIE O ZATRUDNIENIU I WYNAGRODZENIU, jednak jest on przygotowany np. w celu uzyskania przez kogoś renty. Stąd był dylemat czy nie ma być to hasło - u nas:
173 Emerytury i renty (w tym raport informacyjny przekazany ZUS), kat. B10
Problem właśnie w tej różnicy kategorii archiwalnej.


Offline Leksandra

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Zaświadczenia o zatrudnieniu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2024, »
Witam :)
U mnie stosuje się tak: Te zaświadczenia, o których Pani pisze 123 są wydawane przez pracowników prowadzących sprawy kadrowe i mają kategorie B5, natomiast zaświadczenia do ZUS na druku Rp-7 są sporządzane na podstawie list płac w komórce finansów i są zakwalifikowane jako "Dokumentacja płac i potrąceń z płac" i też mają kategorię B5 - rzeczywiście są to różne zaświadczenia.
Ja uważam, że zaświadczenia te powinny być wpinane do akt osobowych. W sytuacjach gdy ludzie przeliczają sobie emerytury, albo gdy ZUS ma jakieś wątpliwości wraca się do nich i dobrze wiedzieć co się napisało. Ja ich nie niszczę.
123 z B10 chyba trochę jest na wyrost ale lepiej dłużej niż krócej :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2024, wysłana przez Leksandra »