Autor Wątek: Teczki zbiorcze  (Przeczytany 167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Marecki

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
Teczki zbiorcze
« dnia: Luty 21, 2024, »
Witam. Czy ktoś się orientuje jakie przepisy szczególne zezwalają na zakładanie teczek zbiorczych. Wiem tylko o aktach osobowych, a tu takie hasło "teczki zbiorcze na dokumentację działalności inspekcyjnej ....". Nie udało mi się znaleźć żadnych informacji.

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Teczki zbiorcze
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2024, »
Czasem takie tematy są spotykane, np. w zarządzie nieruchomości takie coś robiłem i archiwum wyraziło zgodę na brakowanie, ale oni mieli to w JRWA. To było trochę dziwnie na zasadzie, że można rozdzielać dokumentację na poszczególne klasy ale była też teczka zbiorcza, chyba tak dla budynku, jak i lokalu. Nie wiem czy na to jest przepis. Ktoś zrobił takie JRWA, AP to przyklepało ze względu na specyfikę dokumentacji i pewnie tyle, choć może czegoś nie wiem.

Offline Marta88

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 13
Odp: Teczki zbiorcze
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2024, »
Teczki zbiorcze funkcjonują również w OPS-ach, jest to ujęte w jrwa, np.: "Teczki zbiorcze wnioskodawców świadczeń pomocy społecznej" - jedna osoba/rodzina może korzystać z kilku form pomocy: świadczenie pieniężne, świadczenie niepieniężne, świadczenie z tytułu zapewnienia opieki osobo, starszym - to są trzy różne klasy/sprawy, ale dokumentacja w jednej teczce. W uszczegółowieniu hasła klasyfikacyjnego jest opis - sprawy z których klas można umieścić w jednej teczce.