Internetowe Forum Archiwalne > Kształtowanie zasobu archiwalnego

Nieuprawniony dostęp do akt osobowych zlikwidowanej firmy

(1/2) > >>

Arek Prokopowicz:
Witam, sytuacja trochę nietypowa. Kilka lat temu zmarł właściciel dużej fabryki, wcześniej jego majątek (nieruchomość) zajął komornik. W związku z zadłużeniem, spadkobiercy zrzekli się praw do spadku. Na terenie firmy przechowywana jest dokumentacja osobowo-płacowa i inna. Do budynków mają dostęp osoby nieuprawnione, które akta wykorzystują, jako podpałkę do ogniska. Kto jest odpowiedzialny teraz za zabezpieczenie dokumentacji?

Rovan:
Spadkobierca. Zawsze jakiś jest - jeśli wszyscy się zrzekli spadek przypada gminie ostatniego miejsca zamieszkania zmarłego.

Arek Prokopowicz:
Zrzekli się wszyscy, nieruchomością w której są akta zarządza od paru lat komornik. Pytam właściwie, dlatego że pojawił się w moim AP taki problem i nie mamy prawdę mówiąc pomysłu, jak się za to zabrać, żeby te akta zabezpieczyć.

Arek Prokopowicz:
Dodam, że właścicielem firmy nie był Polak.

Rovan:

--- Cytuj ---Pytam właściwie, dlatego że pojawił się w moim AP taki problem i nie mamy prawdę mówiąc pomysłu, jak się za to zabrać, żeby te akta zabezpieczyć

--- Koniec cytatu ---
W pierwszej chwili myślałem, że pytasz jako były pracownik chcący uzyskać dostęp do własnej dokumentacji.
W przypadku Archiwum Państwowego, nie ma znaczenia kto jest spadkobiercą, tylko w czyim posiadaniu znajduje się aktualnie dokumentacja (komornik).
W opisanej sytuacji działacie na podstawie art. 51z UNZA, zgodnie z opisaną tam procedurą.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej