Autor Wątek: Płyty CD w aktach z SIO - starostwa lub urzędy miejskie  (Przeczytany 266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monika1694

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
Bardzo proszę o pomoc ! ;)
Mam pytanie dla tych którzy w urzędzie maja JRWA 434 - System informacji oświatowej !
Wydział Edukacji, który prowadzi sprawy związane z SIO dostaje do akt sprawy kodowane materiały. Z tego co mi tłumaczą część papierowa która jest w aktach nie jest w 100% taka sama jak na płycie. Dlatego Panie z wydziału twierdzą że płyty to również kat. A. Jednak mam wątpliwości. Mianowicie płyty, które one dostają ze szkół są kodowane i nawet one nie widzą całości materiału, który jest na płycie. Z tego co rozumie materiały w całości widzi kurator oświaty. One ten materiał uzupełniają swoimi danymi i przesyłają dalej. Zastanawiam się czy płyta w tym wypadku to kat A czy raczej Bc ? Przecież jeśli ta płyta będzie na stanie archiwum to jak ja mam przegrać jej zawartość co 5 lat skoro jej nawet nie otworze bo nie mam do niej odpowiedniego programu ?

Jak to u was wygląda ?
Proszę o poradę :)


Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Płyty CD w aktach z SIO - starostwa lub urzędy miejskie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2023, »
Informatyczny nośnik danych ma taką samą kategorię jak akta sprawy, której jest częścią (chyba ze zawartość została skopiowana do EZD)
Kopiowanie IND z reguły nie wymaga otwarcia jego zawartości - programy kopiujące po prostu kopiują ścieżki.
Gdyby jednak kopiowanie faktycznie nie było możliwe, wystarczy sporządzić odpowiednią notatkę o tym fakcie.