Autor Wątek: Okres przechowywania dokumentacji związanej z mobbingiem  (Przeczytany 320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aleksandra

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 109
Witam, mam problem z określeniem kategorii archiwalnej dla dokumentacji stanowiącej postępowanie w sprawie dyscyplinarnej na linii pracownik - kierownik. Dokumentacja pochodzi z roku 2018. W JRWA jest zapis: "Postępowanie dyscyplinarne - B*) gdzie *) okres przechowywania uzależniony jest od obowiązujących przepisów prawa;". Szukałam w Kodeksie Pracy i w dzisiaj obowiązującym jest przy mobbingu taki zapis:
Art. 94 [Dokumentacja jako dowód w postępowaniu] Jeżeli przechowywana dokumentacja pracownicza może stanowić lub stanowi dowód w postępowaniu, a pracodawca:
1)jest stroną tego postępowania - przechowuje dokumentację pracowniczą do czasu jego prawomocnego zakończenia, nie krócej jednak niż do upływu okresu, o którym mowa w art. 94 pkt 9b; art. 947 stosuje się odpowiednio;  -------------- czyli 10 lat, więc gdyby sprawa toczyła się po 2019 r. przyjęłabym dla niej kat. B10 - dobrze myślę?

natomiast tu mamy do czynienia ze sprawą z 2018 r. kiedy to dokumentację pracowniczą przechowywało się lat 50, ale w Kodeksie Pracy nie było takiego zapisu, jak po nowelizacji w 2019 r., czy powinnam zatem przyjąć kat. B50 dla tej sprawy? A może są jakieś inne przepisy określają okres przechowywania takiej dokumentacji?

dodam tylko, że dokumentacja - jakaś jej część - znajduje się w aktach osobowych pracownika i tu nie ma wątpliwości co do przechowywania, moje pytanie dotyczy dokumentacji (sprawy) stricte w sprawie mobbingu, gdzie są przesłuchania świadków, całe postępowanie dowodowe itp.