Autor Wątek: dokumentacja CEIDG  (Przeczytany 556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline UMarchiwum

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 10
dokumentacja CEIDG
« dnia: Grudzień 30, 2021, »
Dzień Dobry
Jak postępujecie u siebie w urzędach z dokumentacją- wnioskami CEIDG w wersji papierowej dla których upływa 10 letni okres przechowywania. Zgodnie z przepisami  "podlegają one archiwizacji przez okres 10 lat od dnia ich złożenia. Archiwizacji dokonują odpowiednio minister właściwy do spraw gospodarki i organ gminy. Przepisów o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach nie stosuje się"?
Czy może ktoś z was już miał pytania w tej kwestii?


Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: dokumentacja CEIDG
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2021, »
Podpinam się pod temat. Minie pierwsze 10 lat od wniosków złożonych w 2011.

Offline szycha

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: dokumentacja CEIDG
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2024, »
Czyli nikt jeszcze nie brakował tej dokumentacji? A może ktoś rozmawiał na temat tej dokumentacji z archiwum państwowym?

Offline Leksandra

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: dokumentacja CEIDG
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2024, »
Moje archiwum kazało wystąpić o zgodę, z czego byłam zadowolona, bo tak naprawdę to w jrwa, mamy odpowiednie hasło 7330, dokumentacja trafiła do archiwum zakładowego a mnie rozporządzenie obowiązuje.

Offline szycha

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: dokumentacja CEIDG
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2024, »
Moje archiwum kazało wystąpić o zgodę, z czego byłam zadowolona, bo tak naprawdę to w jrwa, mamy odpowiednie hasło 7330, dokumentacja trafiła do archiwum zakładowego a mnie rozporządzenie obowiązuje.

O jaką zgodę, toż to nie mogą o to prosić. No i wydali zgodę na podstawie przepisów wykonawczych do ustawy, z której ta dokumentacja jest wyłączona :D Myślałem, że doradzą w stylu czy powołać komisję, czy tylko przygotować protokół i pyk w niszczarkę, a tu bezprawnie zgodę wydają. A co by było jak by wpadli na pomysł aby dać do ekspertyzy, do której nie mają prawa? ;)

Offline Leksandra

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: dokumentacja CEIDG
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2024, »
Oj, ekspertyzę mogą zawsze przeprowadzić, nie tylko na nasz wniosek, dawniej nawet typowało się 5 procent każdej dokumentacji, jako przykładowej, lub jako odzwierciedlającej prowadzony system kancelaryjny.
Co do wniosków o wpis do EDG:  gdyby to zrobiła komórka organizacyjna na podstawie swojej ustawy o CEIDG, to ich biznes, ale jak dokumentacja trafia do archiwum zakładowego, to nie niszczyłabym niczego bez zgody archiwum państwowego, nawet kat Bc. Dyrektorzy Archiwów państwowych posiadają bardzo szerokie uprawnienia i tak jak Urzędy Skarbowe, mają prawo różnie zapatrywać się na sprawy tego samego rodzaju.  :(