Autor Wątek: KARTA zaprasza na szkolenia z prowadzenia archiwum społecznego  (Przeczytany 6328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Katarzyna Ziętal

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 20
Fundacja Ośrodka KARTA zaprasza wszystkich, którzy chcą zacząć prowadzić lub sprofesjonalizować swoje archiwum społeczne na szkolenie, które odbędzie się w Warszawie w dn. 22-23 września. Zapraszamy przedstawicieli fundacji, stowarzyszeń, muzeów, bibliotek, a także osoby prywatne i grupy nieformalne.

W ciągu dwóch dni szkoleń, trenerzy-specjaliści z Ośrodka KARTA przekażą wiedzę jak pozyskiwać i opisywać zbiory, jak je digitalizować i upowszechniać, jak nagrywać relacje, jak tworzyć wystawy i publikacje na bazie zbiorów. Chętni uczestnicy otrzymają po szkoleniu stronę internetową typu Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej/ Cyfrowe Archiwum Społeczne. Szkolenia z opracowania zbiorów odbędą się na darmowym programie Otwarty System Archiwizacji, który pozwala opisać archiwalia zgodnie ze standardami, wymaganymi w konkursach dotacyjnych. Szkolenie obejmie również takie zagadnienia jak finansowanie działań archiwum i prawo autorskie.

Opłata za całość szkolenia to 615 zł brutto. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszenia. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 września.

Więcej informacji o szkoleniach oraz formularz zgłoszeniowy: http://archiwa.org/as_oferta_szkolen.php?menu2=Oferta