Autor Wątek: Karta Dużej Rodziny  (Przeczytany 3514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Leszczyński

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • per aspera ad astra
Karta Dużej Rodziny
« dnia: Marzec 14, 2014, »
Interesuje mnie pod jakim numerem z JRWA urzędy gmin prowadzą sprawy związane z wydawaniem KDR. Kontaktowałem się telefonicznie z pewnym urzędem gminy, w którym sprawy KDR prowadzi się pod nr 0008 - Realizacja uchwał rady gminy i jej monitorowanie - kat. A (co mnie zdziwiło). Chyba bardziej właściwe jest jakieś hasło z klasy 81 - Pomoc społeczna lub 82 - Obsługa świadczeń w zakresie pomocy społecznej np. 826 (Teczki zbiorcze na dokumentację wnioskodawców świadczeń pomocy społecznej i świadczeń rodzinnych) - kat BE5. W NDAP nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi.

Offline archilow

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Odp: Karta Dużej Rodziny
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2014, »
U Nas będziemy się przygotowywać do archiwizacji wniosków z Karty Dużej Rodziny. Szukałam odpowiedniego symbolu klasyfikacyjnego i uważam, że 826 jest najbardziej pasującym. Moim zdaniem należy unikać archiwizowania pod kategorią archiwalną A.

Offline yorik

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 10
Odp: Karta Dużej Rodziny
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2014, »
Faktycznie, coraz więcej gmin wprowadza Kartę a odpowiedniej klasy brak... Nie wiem, czy 826 będzie właściwa bo to klasa przeznaczona na teczki zbiorcze a w tych odkłada się sprawy zarejestrowane w innych klasach (paragraf 53 ust. 6 IK). Ja zastanowiłbym się może nad 8136 "Szkolenia i poradnictwo rodzinne", w formie wydzielonej podteczki na potrzeby Karty Dużej Rodziny. Z braku laku......  ;)

Offline Paweł Leszczyński

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • per aspera ad astra
Odp: Karta Dużej Rodziny
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2014, »
W rzeczy samej - 8136 wygląda na hasło, gdzie można "upchnąć" Kartę" :). Przeszukiwałem JRWA pod kątem słowa kluczowego "rodzina" i ciężko wybrać zadowalające hasło. Przydałaby się rozbudowa JRWA o hasło "Wspieranie wielodzietności" lub "Wspomaganie rozwoju demograficznego gminy" ;)