Autor Wątek: Przepisy kancelaryjno-archiwalne - postępowanie z dokumentacją medyczną  (Przeczytany 11322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

L.Z. archiwista szpitala

  • Gość
Czy w instrukcji kancelaryjnej szpitala powino być umieszczone postepowanie z dokumentacja medyczną (jak wypełniać druki np. historii chorób)czyli poprostu przepisane:  

1. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 10 sierpnia 2001 r. w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej w zakładach opieki zdrowotnej, sposobu jej prowadzenia oraz szczegółowych warunków jej udostępniania (Dz.U. Nr 88, poz. 966)

2. Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 15 września 1997 r. w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej służby medycyny pracy oraz sposobu jej prowadzenia i przechowywania (Dz.U. Nr 120, poz. 768)
Czy też ogólnie że reguluja to odrębne przepisy ponieważ przepisy ulegają zmianom i za każdym razem trzeba by zmieniać instrukcje!
Z poważaniem,
Archiwista szpitala
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, wysłana przez Jarek »

Anonymous

  • Gość
Instrukcja i wykaz akt
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2005, »
hm, zważywszy że jeden przepis jest z 1997 r., drugi z 2001 r. - i nadal obowiązują  :)  - to chyba mozna zaryzykować że też chyba tak szybko się nie zmienią i przywołać je. W takim przypadku przynajmniej zawsze od razu wiadomo z instrukcji o jakie przepisy chodzi - a to się czasem przydaje.
J

Anonymous

  • Gość
Instrukcja i wykaz akt
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2005, »
tak tylko co innego cytować ustawe ktora o tym mowi a co innego przepisywac jej treść????? :oops:

Archiwista szpitala

  • Gość
j.w.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2005, »
Właśnie to jest mój dylemat czy przepisywac treść ustawy ktora dokładnie opisuje sposób postępowania z dokumentacją medyczna, czy taż w jednym z punktów napisać iż postepowanie z tą dokumentacją reguluja odrebne przepisy i cytować dz. u. itd.????????????? :roll:

Anonymous

  • Gość
Instrukcja i wykaz akt
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2005, »
hm, ot kłopot jednak - te rozporządzenia są naprawdę szczegółowe,  przydałaby się chyba opinia prawnika co w takiej sytuacji. Ale wynika z tego że obydwa rozwiązania są dobre  :)  może wystarczy przyjrzeć się tym rozporządzeniom, jeśli trzeba coś z ich zapisów uszczegółowić - to wtedy przepisać, a jeśli nie ma takiej potrzeby, to tylko przywołać.
J.

Archiwista szpitala

  • Gość
Instrukcja
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2005, »
Dzieki za opinię, ale prawnik też na ten temat jednoznacznie się nie chce wypowiadać radzi konsultacje z  właściwym terytorialnie AP. Moje zdanie w tej kwestii jest też takie żeby część tekstu ustawy zamieścić, a w jednym z punktow na końcu napisac iż zasady i tryb postępowania z dokumentacja medyczna regulują odrebne przepisy i tu ewentualnie napisać jakie tzn. Dz. U. itd.?
Tylko to są rozważania a ja muszę napisać projekt i przedstawic go do akceptacji właśnie w AP. Oczywiście pozostałe normatywy kancelaryjne zresztą też! :roll:
A może by tak ktoś z AP coś doradził!!!!!!!!!
Pozdrawiam,
Archiwista szpitala

Anonymous

  • Gość
Instrukcja i wykaz akt
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2005, »
a może by tak po prostu najpierw pójść od AP i zapytać jak oni to widzą a dopiero brać się za pisanie? :D

Archiwista szpitala

  • Gość
Instrukcja i wykaz akt
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2005, »
Niestety muszę najpierw coś napisać(tak się "porobiło"  :oops: i to nie z mojej winy :evil: ) a dopiero wtedy udać sie na konsultacje! :roll:
Pozdrawiam,
Archiwista szpitala

Anonymous

  • Gość
Instrukcja i wykaz akt
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2005, »
to szkoda, bo to oznacza po prostu dodawanie sobie pracy. Najrozsądniejszym wyjściem będzie zatem napisanie najpierw wersji tylko z przywołaniem rozporządzeń, a jeśli Ap uzna to za niewystarczające, to dopiero zrobić wersję rozszerzoną o przepisanie ich treści.
pozdrawiam
J.

Archiwista szpitala

  • Gość
Instrukcja i wykaz akt
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2005, »
Serdeczne dzięki za podpowiedzi na forum :lol: , i cóż więcej, właśnie w ten sposób - zabieram sie do pracy(przywołam odpowiednie wydawnictwa legislacyjne w odpowiednich rozdzialach i po "pierwszym czytaniu" dokonam odpowiedniej korekty) :roll:
Pozdrawiam,
L.Z. Archiwista szpitala

marcia

  • Gość
Instrukcja i wykaz akt
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2005, »
Witam
Doradzam kontakt telefoniczny do AP i przedstawienie calej sprawy powinni udzielić odpowiedzi co robić:) przynajmniej my jak czegos nie wiemy lub mamy trudnosci kontaktujemy sie telefonicznie :) ale oczywiście to tylko taka sugestia z mojej strony:)
Pozdrawiami i powodzenia.

Offline Rand4

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Instrukcja i wykaz akt
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2006, »
Zainteresowałem sie sprawa instrukcji kancelaryjnej, m.in. jej tworzenia. ale nie wiem od czego zacząc. wiadomosci podstawowe o instrukcji kancelaryjnej posiadam. znalazłem ksiazke Instrukcja kancelaryjna z komentarzem Piotr Thiem ale nie wiem czy jest ona dobra no i troszke kosztuje I nie wiem od czego zacząc. :D

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Postępowanie z dokumentacją medyczną:
- Ustawa z dnia 6 XI 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta,
- Rozporządzenie w Dzienniku Ustaw 2011 , Nr 39, poz. 203.
prawy obrońca lewego słupka