Autor Wątek: Jaka klasa rzeczowa? - pismo przewodnie do przesyłanej umowy  (Przeczytany 4518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eliza1

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 6
Witam.
Próbowałam poszukać czegoś w tym temacie, ale nie znalazłam, przynajmniej nie do końca.

Bardzo bym prosiła o jakieś podpowiedzi na temat jak zakwalifikować pismo przewodnie do np. Firma wysyła 2 umowy sprzedaży do firmy która dokonała zakupu np. starego, używanego samochodu. W piśmie przewodnim jest informacja o:
prośba o podpisanie załączonych umów i zwrot 1(słownie jednego) podpisanego oryginału. I nic więcej.
Moim zdaniem takie pisma (jest ich dużo i w różnych sprawach, ale zasada ta sama - prośba o podpis i zwrot 1 egzemplarza) powinno się kwalifikować do tego samego symbolu z JRWA co ww. przykładowa umowa.

Niby proste, banalne ale jednak wątpliwości są..   :)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2012, wysłana przez Jarek »

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kwalifikacja - pismo przewodnie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2012, »
Mnie także wydaje się, że pismo powinno otrzymać numer rwa dot. umów.
Pozdrawiam!

Offline Eliza1

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 6
Odp: Jaka klasa rzeczowa? - pismo przewodnie do przesyłanej umowy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2012, »
Dziękuję za odpowiedź Ewelino. Czytałam sporo Twoich wątków. I tak pomyślałm, że właśnie Ty odpowiesz.. Dziękuję. :) :-*

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaka klasa rzeczowa? - pismo przewodnie do przesyłanej umowy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2012, »
A na czym oparłaś to przypuszczenie, jeśli mogę wiedzieć?  :D Cieszę się, że mogłam pomóc.
Pozdrawiam ciepło!

Offline Eliza1

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 6
No cóż, Ewelino P., kobieca intuicja. A może dlatego, że bardzo się udzielasz.
A ja też prosty archiwista, albo i jeszcze niżej, bo bez wykształcenia archiwistycznego, tylko kursy i trochę praktyki. I widzę że im bardziej wchodzę w zagadnienie tym trudniej i więcej problemów.
Dziękuję serdecznie.