Autor Wątek: Ustalenie numerów zespołów w AGAD  (Przeczytany 4178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Engel

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Ustalenie numerów zespołów w AGAD
« dnia: Styczeń 27, 2011, »
Witam! Jest to moja pierwsza wiadomość na forum, dlatego jeśli pomyliłem się z działem, proszę moderatorów wybaczyć i przenieść do odpowiedniego działu.

Czytając Materiały genealogiczne, nobilitacje, indygenaty... (Warszawa 1995), zastanawiam się nad tym, jak w książce zostały poznaczone nazwy zespołów archiwalnych. W tekstach pisze się skrót, a na s. 12 umieszczono wykaz skrótów wskazujący nazwę zespołu, w którym są przechowywane dokumenty, z których wzięto informacje do tekstu. W większości przypadków nazwy są zgodne z nazwami pewnych zespołów AGAD. Jednak kilku z nich nie udało mi się odnaleźć ? np. poznaczone skrótem 'KK' 'Księgi Kancelaryjne' i skrótem 'Sig.' - 'Sigillaty'. Zespołów o takich nazwach nie ma w AGAD wg bazy danych SEZAM, więc nie mogę ustalić ich numery :(  Informację potrzebuję dla pracy dotyczącej ukrainików w archiwach Polski.
Z góry dziękuję,
Pozdrowienia z Kijowa

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
Odp: Ustalenie numerów zespołów w AGAD
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2011, »
Witam.
No cóż, od 1995 r. nazwy niektórych zespołów mogły się zmienić i jeśli nie wpisano w odpowiednią rubrykę bazy SEZAM starej nazwy (tej, która funkcjonuje w cytowanym wydawnictwie), jest ona w bazie nie do odnalezienia.
Proponuję zwrócić się mejlowo do AGAD z zapytaniem, z pewnością odpowiedzą.
Pozdrawiam

Offline Engel

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ustalenie numerów zespołów w AGAD
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2011, »
Dziękuję, napiszę tam.