Autor Wątek: propozycja  (Przeczytany 17892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
propozycja
« dnia: Luty 24, 2004, »
:idea: Właściwie całe forum poświęcone jest problemtyce elektronicznych środków ewidencji. Może dobrze byłoby stworzyć jeszcze miejce dla wymiany doświadczeń związnych bezpośrednio z pracą nad zespołami aktowymi?
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
propozycja
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2004, »
Pomysł jest dobry.... bardzo dobry... czy widzi Pan kogoś jako moderatora takiej dyskusji? I może zaproponuje Pan nazwę dla takiego "podforum" oraz opis? A wtedy to już "dictum... factum..." :)
pozdrawiam serdecznie
Rufus
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
podforum
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2004, »
witam serdecznie
z propozycją moderatora będzie krucho, bo nie bardzo - niestety - znam koleżnaki i kolegów po fachu z innych archiwów i na dodatek nie bardzo orientuję się co należy do zadań moderatora (poza czuwaniem nad przebiegiem dyskusji i usuwaniem starych postów?)
spóbuję się więc zrehabilitować w drugiej części zapytania: podforum mogłoby nosić tytuł: "Problematyka opracowania i inwentaryzacji materiałów archiwalnych" zaś opis: "Problemy związane z porządkowaniem i inwentaryzacją zespołów aktowych. Kwestie systematyzacji akt w zespołach, konstrukcja indeksów, przygotowywanie wstępów."
tak ja to - nieśmiało - widzę
pozdrawiam
wojtek w
ps. przepraszam za pory wpisywania postów, ale wysokie nasycenie sprzętem komputerowym nie idzie wciąż w parze z dostepem do sieci www :wink:
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
propozycja
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2004, »
Opis i propozycja wg mnie dobra -teraz trzeba chyba poczekać na opinię innych użytkowników co do Pana propozycji. Co do zadań moderatora -w naszym konkretnym przypadku to dbanie o dyskusję -czyli w razie jej zaniku czy zbaczania gdzieś "w bok" animacja i wytyczanie "prawidłowego" kierunku, a w razie zadania pytania przez forumowiczów i braku odpowiedzi od innych uczestników przynajmniej odesłanie do jakiegoś źródła informacji. O stare posty dba mechanizm forum -ale najpewniej nie będą one usuwane ze względu na plan budowy swoistej "bazy wiedzy" archiwalnej.
Pozdrawiam z Lublina
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Tomek

  • Gość
propozycja
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2004, »
Myślę,iż kolega Wojtek poruszył tu ciekawy temat. Przy opracowywaniu niektórych zespołów pojawiają się różnorakie problemy. Przedewszystkim brak jakichkolwiek wytycznych i musimy z problemem lub raczej ich wielością zmierzyć sie sami. Zawsze pozostaje zapytanie czy robiy to dobrze? Wg mnie archiwistyka to w wielu momentach sztuka improwizacji. Dobrze, że powstało takie forum. Może dzięki niemu w przyszłości coś sie bardziej rozjaśni.
Pozdrawiam.
Tomek

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
propozycja
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2004, »
Już zacząłem szukać moderatorów dla podforum dotyczącego "tradycyjnych" materiałów archiwalnych... Myślę bowiem, że sprawa jest tak rozległa, iż będzie pracy dla kilku osób...

Pozdrawiam serdecznie
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Anna Laszuk

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 161
propozycja
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2004, »
Pomysł jest bardzo dobry i warto jak najszybciej go zrealizować. Wątek opracowania zasobu pojawił się już w "Systemie informacji..." i jako moderator zachęciłam kierownika Zakładu Naukowego Archiwistyki, aby zabrał głos w tej sprawie. Może się zgodzi na kierowanie całym działem?

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
propozycja
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2004, »
:lol: Dziękuję wszystkim, krórzy z otwartością i życzliwością podeszli do propozycji utworzenia nowego podforum. Cieszę się że już powstało, mam nadzieję, że w jego ramach uda się rozwiązać nurtujące wśród archiwistów polskich problemy metodyczne.
pozdrawiam
wojtek w
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Mł. pomocnik magazyniera

  • Gość
propozycja nowego wątku w forum
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2005, »
Jak ostatnio zauważyłem na forum zaczyna się dyskusja z cyklu co nas boli, co nas gryzie w temacie archiwstyka (wypływa oczywiście przy omawianiu innych tematów). Temat to szeroki i ciekawy. Może najwyższy już czas utworzyć nowy temat na forum powiedzmy pod tytułem roboczym: "co nas gryzie". Gdzie możnaby wywalić swoje żale na temat tej pracy.
Pozdrowienia dla wszystkich zmagających sie z oporem materi i idących pod prąd.
MPM.

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Vox populi.... vox Dei...
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2005, »
Witam,

 Jeśli będzie taka potrzeba to takie podforum powstanie. Uważam, jednak, że  powinniśmy raczej zajmować się rozwiązywaniem problemów a nie biadoleniem. Przynajmniej proponowaniem rozwiązań...

Pozdrawiam


P.S. Przez "potrzebę" rozumiem jakieś jeszcze 2-3 osoby popierające Twoją propozycję Mł. pomocniku magazyniera :)
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Po godzinach?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2007, »
Witam
Tak sobie tu rozmawiamy - mniej lub bardziej intensywnie - o archiwistyce i okolicach, a wszak nie samym archiwum człowiek żyje. Z drugiej strony, skoro to forum o archiwistyce to czy jest sens rozmawiać na nim o ostatnio przeczytanych książkach, albo o nowych płytach, filmach (polecam Labirynt Fauna - niekoniecznie dla dzieci ... :) ).
O co mi chodzi? O ocenę takiej oto idei: stworzenia podforum w stylu Po godzinach, czyli miejsca wymiany myśli na temat tego, co kogo interesuje poza archiwistyką. Co o tym sądzicie Szanowni Ifarowicze?

Ps. Odkurzam ten stary wątek, bo nie udało mi się założyć nowego.
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

kocibrzuch

  • Gość
Odp: propozycja
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 16, 2007, »
Też o czymś takim myślałem i z taką właśnie nazwą (względnie after hours lub post horas ;), gdyż albowiem chętnie wyżyłbym się towarzysko i pogadał o wspólnych zainteresowaniach pozazawodowych. Propozycji nie wysuwałem, nie mam bowiem sieci w domu :(

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: propozycja
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 17, 2007, »
Witam,


 Myślę, że to dobra propozycja uważam tylko, że takie podforum powinno być ukryte przed osobami niezalogowanymi. Do tego podforum można by przenieść wszystkie informacje dotyczące np. zjazdu IFARowiczów etc. Przecież będa tam zdjęcia np. :)

Pozdrawiam,
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Odp: propozycja
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 17, 2007, »
Witam
Jeśli powstanie takie podforum to koncepcja ukrycia ma swoje dobre strony. Ale miałem w zamyśle też element forum, który ośmieliłby tych użytkowników, którzy ograniczają sie na razie do czytania. Może chętniej pisaliby o swoich zainteresowaniach pozaarchiwalnych, na początek? Oczywiście to tylko założenie. Zresztą po zalogowaniu (a z tego co widzę sporo osób loguje się automatycznie) i tak widzieliby to ukryte podforum.
No nie wiem - co sądzicie?
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Maciej Zdunek

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: propozycja
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 17, 2007, »
Pomysł z takim podforum wydaje się dobry. Podobnie jak pomysł Rafała, żeby je ukryć przed niezalogowanymi. Boję się tylko żeby tam nie skupiła się całą dyskusja (off-topic zamiast o archiwistyce), ale w sumie czy to źle? Od tego jest forum. Poza tym rzeczywiście nie samą archiwistyką człowiek żyje ;) To może nas wszystkich zintegrować. I może na zlot więcej osób przyjedzie?
Absens carens