Internetowe Forum Archiwalne

Internetowe Forum Archiwalne => Metodyka Archiwalna => Wątek zaczęty przez: Marz w Sierpień 17, 2026,

Tytuł: Plany finansowe
Wiadomość wysłana przez: Marz w Sierpień 17, 2026,
Witam, a jak to jest w przypadku planów finansowych.
Mam teczkę z roku 2021 i ostatnie dokumenty w teczce są z grudnia 2021r. są jako wskazniki i kwoty finansowe na rok 2022 . jest tez zatwierdzony plan finansowy na rok 2022. To te dokumenty mają zostać w teczce na rok 2021 ?
To jest kat.A
Tytuł: Odp: Plany finansowe
Wiadomość wysłana przez: gtrafalski w Sierpień 17, 2026,
Datacja akt spraw, wpływa na daty skrajne. Mówiąc inaczej jeżeli nie ma tam dokumentu z 2022 r. to na teczce powinien być 2021. Z doświadczenia różnie to bywa, zwłaszcza z planami finansowymi, i trzeba być ostrożnym
Tytuł: Odp: Plany finansowe
Wiadomość wysłana przez: Marz w Sierpień 17, 2026,
to  w jakiej teczce powinien być plan finansowy na 2022 zatwierdzony w roku 2021 ?
Tytuł: Odp: Plany finansowe
Wiadomość wysłana przez: gtrafalski w Sierpień 17, 2026,
Jeżeli był przygotowywany w 2021 r. to najprawdopodobniej zarejestrowaliście sprawę w spisie spraw z 2021 r.
Tytuł: Odp: Plany finansowe
Wiadomość wysłana przez: Marz w Sierpień 17, 2026,
i na każdy rok zakłada się nową teczkę ? nie łączy się lat ?
Tytuł: Odp: Plany finansowe
Wiadomość wysłana przez: gtrafalski w Sierpień 18, 2026,
To zależy co masz w instrukcji kancelaryjnej. Powinien być tam mniej więcej taki zapis:
dopuszcza się w sytuacji znikomej liczby spraw (od 1 do 10) założonych w ciągu roku dla danej klasy końcowej w wykazie akt, prowadzenie teczek aktowych przez okres dłuższy niż jeden rok; w takim przypadku zakłada się dla każdego roku odrębny spis spraw.
Więc nie. Nie ma obowiązku zakładania nowej teczki, na każdy rok