Drodzy Archiwiści, czy są jakieś wytyczne odnośnie kserowania faxów? One znikają,a niektóre fax to potencjalne materiały archiwalne, jakie stosujecie rozwiązania?
hmm a po jakim okresie znikają??? mam faxy w aktach np. 30 letnie i wciąż są czytelne... fakt że trzeba uważać na kauter lub żelazko wtedy jest kicha... jedynie co mi przychodzi to digitalizacja nic więcej.
Dzień dobry, można robić skany. Jeśli dokument jest istotny (cenny) z jakiegoś punktu widzenia, to trzeba wykonać skan. Pozdrawiam
Dziękuję. Niektóre faktycznie są widoczne, ale natknęłam się także na tak wyblakłe, że prawie niewidoczne.
Cytat: łucja w Maj 12, 2022,
Dziękuję. Niektóre faktycznie są widoczne, ale natknęłam się także na tak wyblakłe, że prawie niewidoczne.
W 1 pracy też tak miałam. Zeskanowanie nie pomogło. Naciągnęłam ;) firmę na profesjonalną usługę kserowania - sporo pomogło, ale niektóre fragmenty nadal nie były czytelne. Sporządziłam notatkę wyjaśniającą okoliczności, włączyłam do teczki i tyle - cóż można więcej poradzić?
można zeskanować i w programie graficznym podciągnąć co nieco, w wielu przypadkach to pomaga :)