Czy rejestr udostępnień akt wchodzi w skład ewidencji archiwalnej, której się nie archiwizuje?
Ewidencja archiwalna, której się nie archiwizuje - bardzo ciekawe zagadnienie - czy oznacza to, że "rejestr udostępnień" ma mieć kat Bc, tak?
I co na ten temat ma do powiedzenia odpowiednia klasa w wykazie akt? Jaka tam jest kategoria?
Zgodnie z JRWA dla archiwów państwowych http://www.archiwa.gov.pl/images/stories/Prawoarchiwalne/za%C5%82%20nr%202%20jednolity%20rzeczowy%20wykaz%20akt.pdf
klasa 6321 Obsługa udostępniania materiałów archiwalnych i dokumentacji na miejscu (rewersy, zamówienia ewidencje) kategoria B5.
Zawsze mi się wydawało, że ewidencję archiwalną zdaje się do archiwum wyłącznie w przypadku likwidacji danej jednostki organizacyjnej, jeśli brak jej następcy prawnego. Czy to prawda?
Ewidencję, spisy z-o, tak. Karty udostępnień, rejestr akt wypożyczonych podlegają brakowaniu zgodnie z RWA.