Internetowe Forum Archiwalne

Internetowe Forum Archiwalne => Archiwa Zakładowe => Wątek zaczęty przez: krzysiekp w Maj 28, 2009,

Tytuł: Porządkowanie akt w archiwum - daty skrajne
Wiadomość wysłana przez: krzysiekp w Maj 28, 2009,
Witam
Mam być może banalną ale dla mnie nie do końca jasną kwestię związaną z opisem dat skrajnych. Np. w teczce z przetargami często znajdują się dokumenty z kilkunastu lat wstecz (np certyfikaty, dyplomy firm biorących udział w przetargu). Czy więc w opisie teczki z przetargów mam wziąść pod uwagę tego typu dokumenty czy wyłącznie te które są bezpośrednio już związane z procedurą przetargową. Druga sprawa to kwestia czy np. w teczce zawierającej roczne sprawozdanie finansowe mam podać datę kiedy ten dokument został wytworzony czy też okresu którego on dotyczy.
Proszę o pomoc w tej kwestii.
Tytuł: Odp: daty skrajne
Wiadomość wysłana przez: Wojciech Woźniak w Maj 28, 2009,
Witam,
proszę spojrzeć na te wytyczne: http://www.archiwa.gov.pl/images/stories/file/pdf/pismo_2_1984.pdf.
Wynika z nich, że daty załączników takich jak wspomniane przez Pana nie są brane pod uwagę przy ustalaniu dat skrajnych teczki. Również daty zawarte na sprawozdaniu nie są datami skrajnymi, lecz elementami tytułu teczki. Data skrajna jest data sporządzenia sprawozdania, a więc "Sprawozdanie za rok 1988", data: 1989, bo sprawozdanie powstało w styczniu roku następnego.

pozdrawiam
Wojtek
Tytuł: Odp: daty skrajne
Wiadomość wysłana przez: krzysiekp w Maj 31, 2009,
dziękuję za tę podpowiedź
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: daty skrajne
Wiadomość wysłana przez: muniekdm w Lipiec 10, 2009,
Mam pytanie dotyczące dat skrajnych w aktach spraw sądowych. Jak należy traktować kserokopie dokumentów, czy należy te daty pod uwagę przy określaniu dat skrajnych. Czy w przypadku kserokopii poświadczonej za zgodność należy brać pod uwagę datę poświadczenia  czy pierwotną datę wystawienia dokumentu?
Tytuł: Odp: daty skrajne
Wiadomość wysłana przez: Pawel w Lipiec 11, 2009,
Witam, może to Ci coś pomoże http://www.archiwa.gov.pl/images/stories/file/pdf/zarz4_2008.pdf, zobacz ba rozdział V pkt. 23
Tytuł: Odp: daty skrajne
Wiadomość wysłana przez: Hanna Staszewska w Lipiec 13, 2009,
Cytat: muniekdm w Lipiec 10, 2009,
Jak należy traktować kserokopie dokumentów, czy należy te daty pod uwagę przy określaniu dat skrajnych.
Jeśli mamy kserokopię dokumentu np. z 1955 r., to taka data nie wchodzi do dat skrajnych jednostki, liczy się data sporządzenia ksero.

Cytat: muniekdm w Lipiec 10, 2009,
Czy w przypadku kserokopii poświadczonej za zgodność należy brać pod uwagę datę poświadczenia  czy pierwotną datę wystawienia dokumentu?
Do dat skrajnych jednostki wchodzi data poświadczenia kopii.
Tytuł: Odp: daty skrajne
Wiadomość wysłana przez: Filip Kwiatek w Lipiec 13, 2009,
Przepraszam, że nieco z innej beczki  ;)

A co według Was z reprodukcjami fotografii? Tak samo jak przy ksero dokumentów, czyli data wykonania reprodukcji czy jednak data wykonania oryginalnej fotografii?