Internetowe Forum Archiwalne > Archiwa Zakładowe

Rzeczowy wykaz akt - okres przechowywania akt

<< < (2/2)

archeo:
No tak, to już jest z dokumentacja ksiegową, że nie można sie ograniczyć do jednego rozporzadzenia by ustalić terminy przechowywania akt i choć to My jesteśmy archiwistami to czesto lepiej sie w tych terminach orientują osoby pracujące w ksiegowości, to też zawsze w komisji przekazujacej akta do brakowania ktoś z ksiegowości powinien sie znaleść.
Jednak jeżeli chodzi o JRWZA to nawet jeżeli takowa instrukcja jest zatwierdzona przez Archiwum Państwowe to czesto rozporzadzenia sie zmieniają i lepiej być na bierząco i zanim sie coś wybrakuje to lepiej zasięgnąć języka w tej sprawie.

Jarek:
Otóż to. Tak to wymyślono (i zapisano w rozporządzeniu ws. postępowania z dokumentacją), że w skład komisji oceniającej dokumentację do brakowania zawsze ma być przedstawiciel komórki organizacyjnej, która wytworzyła akta.
Co do wykazu akt trzeba jednak pamiętać, że jest on "jedynie" aktem wewnętrznym danej jednostki organizacyjnej i zawsze będzie miał przed nim pierwszeństwo zapis aktu powszechnie obowiązującego, czyli jakiejkolwiek ustawy lub rozporządzenia.

dziunia:
wpisz w GOOGLE zdanie "archiwum zakładowe" - jest dużo publikacji instrukcji archiwów zakładowych z gmin, uczelni, publikowane są jako HTML czyli zwykła strona interenetowa lub plik PDF (AcrobatReader)
 
a tak wogóle to poszukaj kursu Pierwszego Stopnia Archiwisty Zakładowego gdzieś w pobliżu (mój był za 500,- zł a w Krakowie jest za 800,- zł) następny stopień wtajemniczenia jestjuż powyżej 1000,- zł

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej