Autor Wątek: rejestr ryzyka  (Przeczytany 4569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 484
rejestr ryzyka
« dnia: Luty 19, 2013, »
witam
uczelnia jako jednostka sektora finansów publicznych ustawowo musi posiadać i prowadzić na bieżąco rejestr ryzyka. Do jakiej kategorii zakwalifikować taki dokument. Z analizy JRWA rożnych instytucji widać rozbieżności w tej kwestii. W przepisach też nie udało mi się znaleźć podstawy prawnej.

Jamaika

  • Gość
Odp: rejestr ryzyka
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2013, »
Nie wiem, czy idę dobrym krokiem. Rozumiem, że chodzi o BHP.
Artykuł poniżej nie ma daty, ale jest takie sformułowanie:
"Rejestry oraz karty przechowywane są przez okres 40 lat, licząc od daty ostatniego wpisu."
http://www.ciop.pl/26030.html
Pozdrawiam

Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 484
Odp: rejestr ryzyka
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2013, »
co do bhp to B40 zgadza się ale tu chodzi o kwestie  różnych zagrożeń (finansowe, organizacyjne itp.) tzw. polityka zarządzania ryzykiem.

Jamaika

  • Gość
Odp: rejestr ryzyka
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2013, »
Polityka zarządzania ryzykiem
Nie doczytałem się, ale na pewno nie mniej niż B40,  bo wchodzą w to rejestry BHP.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1748
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: rejestr ryzyka
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2013, »
W wykazach z rozporządzenia z 18.01.2011 szacowanie ryzyka jest zawsze kategorią A, tak samo jest tutaj (o ile podmiot w ogóle wytwarza materiały archiwalne): http://www.archiwa.gov.pl/images/stories/Zarzadzaniedokumentacia/zz2011_12_15_klasy%200_3_NDAP_na%20spotkaniu_ok_III%20wersja.pdf

i szczerze mówiąc nie widzę uzasadnienia dla innej kategorii niż A.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2013, wysłana przez Jarek »
Jarek Orszulak

Offline luke

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rejestr ryzyka
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2013, »
U mnie jednak inaczej, szacowanie ryzyka mieści się w kontroli zarządczej.
   80         Kontrola zarządcza            
      800      Przepisy dotyczące kontroli zarządczej ? własne i zewnętrzne   A   Bc
      801      Zarządzanie ryzykiem                                                           B10   Bc   
                                Uwagi: Dokumenty w zakresie zarządzania ryzykiem (rejestr ryzyk, analiza ryzyka, sprawozdania, analizy, oceny, itp.)
Sprawdzę jeszcze czy rejestr ryzyk jest załączany do oświadczenia o stanie kontroli zarządczej, które ma już kat. A.
pozdrawiam