Autor Wątek: ULOTKA  (Przeczytany 6881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bogusław Kleszczyński

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Mężczyzna
ULOTKA
« dnia: Styczeń 13, 2005, »
Mam pytanie. czy ktos moze orientuje się jakie pola beda się znajdowac w bazie ULOTKA a zwłaszcza ile/jakie kategorie - mniej wiecej będą się znajdować  w kategorii systematycznej "co to za rodzaj ulotki/afiszu"?
W Archiwum bunt, nad nami akt zawieja...

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Ulotka?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2005, »
Witaj,

 Czy "Ulotka" to jakaś baza lokalna? Bo NDAP nie przygotowywało (na 90%) takiej bazy. Ale ten typ materiałów można wszak wprowadzić do bazy "Afisz".

Pozdrawiam serdecznie
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Bogusław Kleszczyński

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Mężczyzna
Oczywiscie AFISZ
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2005, »
Oczywiscie chodziło o baze AFISZ, którą juz niedługo dostane w swoje łapki. Przepraszam za pomyłkę i dziekuje za odpowiedź. Gdyby jednak ktos wiedział o planowanych zmianach w tejże bazie lub o jakichs wytycznych to byłbym wielce zobowiązany za wiadomosci.

A przy okazji drugie pytanie;
 Czy ktoś poza AP w Przemyslu uzywa bazy PLAKAT?
W Archiwum bunt, nad nami akt zawieja...

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Afisz...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2005, »
Witam,

  Z tego się orientuję żadnych zmian nie przewidziano -Afisz był bazą na jednorazową akcję a że okazał się baza dobrą (i jedyną do tego typu materiałów) jest wykorzystywany stosukowo powszechnie.
Co do wykorzystania bazy "Plakat" w Lublinie jej nie stosujemy (baza lokalna  i też mi o niej nic mi nie wiadomo)....

Pozdrawiam serdecznie

Rufus
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Bogusław Kleszczyński

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Mężczyzna
Seria pomyłek
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2005, »
A jednak zrobiłem niezłe zamieszanie.... chodzi mi o bazę ULOTKA, której jeszcze nie ma. Na razie zastanawiam sie nad przerobieniem AFISZ-a do własnych potrzeb ale wiem, ze ma powstać nowa baza o nazwie ULOTKA (moze być inna ale o takiej nazwie dyskutował zespół przygotowujący wytyczne do opracowania zbiorów druków ulotnych). Ponawiam zatem swoją prośbę - bo ponoc maja się w przyszłej bazie znajdować inne pola niż w AFISZ-u. Jesli ktos wie jakie pola beda w tej nowej bazie prosze o wiadomość (najlepiej na forum, zeby było z pożytkiem dla wszystkich)

Pozdrawiam i dziękuję :?
W Archiwum bunt, nad nami akt zawieja...

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Baza "Ulotka"
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2005, »
Witam,

  To ciekawa informacja. Ale tak się zastanawiam po co ma powstawać kolejna baza danych skoro baza "Afisz" wcale nie jest najgorsza? Może wystarczy dopracować/zmienić wspomniany "Afisz"?...
  No i Bogusławie uważaj zobacz co grozi za przecieki ;)....

Pozdrawiam
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...