Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Dobre, czyli mamy Archiwum Internetu w Archiwum Internetu.

Szkoda, że nie można zobaczyć kopii stron zapisanych w AI NAC. Najdalej można zajść do widoku z datami kopii.
12
Archiwa Zakładowe / Odp: Ciekawostka kancelaryjna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Anna Sobczak dnia Marzec 15, 2019, »
Ciekawe, czy osoba sprzedająca mieszkanie wiedziała o hipotece i czy ewentualnie pociągnięto ją do odpowiedzialności...
13
Archiwa Zakładowe / Odp: Brakowanie akt - czy jest termin na wydanie zgody?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bolek dnia Marzec 15, 2019, »
Cóż. My załatwialiśmy bez zbędnej zwłoki, nawet czasami na zasadzie dziś pytanie - dziś odpowiedź. Ale to jest kwestia organizacji pracy,  trudności rozpatrywanego wniosku zwłaszcza, gdy ocenia się akta według nowego jrwa, który wymaga sprawdzenia czy jednostka przekwalifikowała akta czy ma to gdzieś i wysyła bez weryfikacji, ilości akt na spisie, itp.
Pzdr.
14
Archiwa Zakładowe / Odp: Brakowanie akt - czy jest termin na wydanie zgody?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dtn dnia Marzec 15, 2019, »
Nie chodzi mi tu o atak na oddział nadzoru. Wiem co nieco jak wygląda ich praca i jakie mają obłożenie i mimo, że można by powiedzieć, że "co konia obchodzi że wóz się przewraca", to podjąłem temat, ponieważ zostałem zaatakowany tym argumentem, mimo że sam się nie powoływałem na podstawy prawne. Zbiło mnie to z tropu, dlatego postanowiłem zapytać.
Odnośnie AP uważam, że często prowadzona jest w nich błędna polityka kadrowa wynikająca z dziwnego przekonania, że AP są instytucjami kultury, przez co oddziały nadzoru i akt po 1945 r. są niedoetatowane, w przeciwieństwie do oddziałów ze starszym zasobem, mających mało klientów zewnętrznych i niewykorzystujących w pracy wewnętrznej potencjału swoich pracowników - spędziłem tam trochę czasu i widziałem. Można tu wchodzić w polemikę, ale ogólne przeświadczenie opieram na wieloletnich bliskich kontaktach, nie tylko służbowych, odbytych praktykach i stażu.

Cytuj
Zajrzyj do Kpa, na samym początku masz zakres obowiązywania.
No własnie. Art. 1 ust 1 i 2 KPA zgodnie z interpretacją sądów administracyjnych odnosi się do załatwiania "spraw indywidualnych" nie tylko w relacji obywatel-urząd, ale również urząd-urząd, a przecież AP są organami administracji rządowej (mówi o tym art. 18 ust. 1 uzna).

Ja po prostu byłem ciekaw, czy są jakieś przepisy odrębne, interpretacje, czy choćby zalecenia NDAP, które regulują wzajemne relacje inaczej niż przez KPA ;)
15
Archiwa Zakładowe / Odp: RODO
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dtn dnia Marzec 15, 2019, »
Dziękuję za odpowiedź. Widocznie trzeba wysłać mojego IOD na szkolenie w sprawie RODO  :D
16
Archiwa Zakładowe / Odp: likwidacja gimnazjum a przejęcie akt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rovan dnia Marzec 14, 2019, »
Materiały archiwalne (jeśli występują) do AP.
Dokumentacja dot. nauczania (również jeśli stanowi materiały archiwalne) do Kuratorium Oświaty (por art. 89 ust. 6 Prawa oświatowego).
Pozostałą dokumentacje w przypadku braku następcy prawnego przejmuje jednostka nadrzędna (por. UNZA, art. 5 ust. 1d), którą dla gimnazjum jest urząd gminy.
Oświatowe Zespoły Ekonomiczno-Administracyjne i tym podobne samorządowe jednostki organizacyjne nie są jednostkami nadrzędnymi nad szkołami, zatem nie mogą przejąc ich dokumentacji.
17
Archiwa Zakładowe / likwidacja gimnazjum a przejęcie akt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pogórzanin dnia Marzec 14, 2019, »
Witam. Mam pytanie czy ktoś już może ma wiedzę jak to będzie z przejmowaniem dokumentacji po likwidacji z końcem roku szkolnego gimnazjów. Są bowiem różne opinie - jedni twierdzą że organ prowadzący (gmina), inni, że w tych gminach gdzie utworzone zostały jednostki organizacyjne typu OZEA lub coś podobnego, że to będzie ich obowiązek. To drugie rozwiązanie jest dla mnie bardziej logiczne.
18
Archiwa Zakładowe / Odp: Udostępnienie akt z archiwum zakładowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rovan dnia Marzec 14, 2019, »
Do dokumentacji zarchiwizowanej nie można dołączać żadnych nowych dokumentów.
Skoro doszło do wznowienia sprawy i wytworzenia w sprawie nowych dokumentów, akta należało wycofać ze stanu archiwum, a nie wypożyczać.
19
Archiwa Zakładowe / Odp: likwidacja jednostki organizacyjnej Powiatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rovan dnia Marzec 14, 2019, »
1. Skoro Starostwo przejmuje zadania likwidowanej jednostki, to będziemy mieli do czynienia zarówno z sukcesją bierną jak i czynną.
- dokumentacja spraw zakończonych powinna zostać przejęta w ramach sukcesji biernej (jak dokumentacja obca), a wiec na odrębnych spisach z/o POGiK zarejestrowanych na wykazie spisów POGiK (oczywiście wraz z ewidencją).
- dokumentacja nie zakończona w chwili likwidacji POGiK i kontynuowana przez Starostwo jest przejmowana w ramach sukcesji czynnej i po zakończeniu zostanie przekazana do AZ Starostwa (jako dokumentacja własna).

2. Przejąć do składnicy akt a dalej postępować tak jak z resztą dokumentacji w składnicy.

3. Patrz pkt. 2

4. Patrz pkt. 1, tiret 2. Procedura przerejestrowania spraw oczywiście obowiązuje.
20
Archiwa Zakładowe / Udostępnienie akt z archiwum zakładowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez milka120109 dnia Marzec 14, 2019, »
Witam,

Pracownik wystąpił o udostępnienie akt z archiwum, została sporządzona karta wszystkie wymagane podpisy/zgody są.
Akta zostały wypożyczone bo osoba chciała coś sprawdzić a jak się później dowiedziałam gdyż wpłynęło pismo od instytucji zewnątrz o udzielenie informacji i została udzielona odpowiedz. Więcej pism już nie będzie ani wracania do sprawy. Akta wróciły do mnie a wraz z nimi 2 dokumenty czy mam je wpiąć i w karcie w adnotacji o zwrocie ująć ten fakt czy akta powinny zostać wycofane ze stanu ? Proszę o podpowiedź z góry dziękuję :)   
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10