Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Metodyka Archiwalna / Odp: porzadkowanie/brakowanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gogga dnia Dzisiaj o 09:56 am »
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, czy tak jak zamierzam to "ogarnąć" to byłoby dobrze?
Bardzo proszę o pomoc.
2
Archiwa Zakładowe / Odp: awans zawodowy nauczycieli
« Ostatnia wiadomość wysłana przez archiwumUM dnia Dzisiaj o 08:58 am »
Dziękuję bardzo.
No właśnie, na tych sprzed 2011 jest jakieś oznaczenie 4340 lub 4341, czyli coś czego nie ma w JRWA. A nie potrafię znaleźć jakiegoś zarządzenie, które by rozszerzało tamten JRWA. Czyli zostawić tamte symbole klasyfikacyjne, tak jak je stosowali, ale zastosować kategorię archiwalną BE50.
3
Archiwa Zakładowe / Moduł Archiwum - EZD PUW
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Archeosi dnia Dzisiaj o 08:25 am »
Pojawia mi się kilka wątpliwości podczas przygotowywania dokumentacji do przejęcia na stan modułu archiwum w EZD np.: co zrobić z dokumentami które nie zostały przekazane do składu wewnętrznego (w wersji papierowej), są zeskanowane ale papiery nie są wprowadzone do składu. Sprawa zakończona w 2017 więc wznowienie jej zaburza datę zakończenia (będzie bieżąca po wznowieniu) a system blokuje dodawanie składów po zamknięciu sprawy.
Przerabiał ktoś już takie problemy ?
4
Archiwa Zakładowe / Odp: awans zawodowy nauczycieli
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Danutka dnia Dzisiaj o 07:48 am »
Awans nauczycieli ma obecnie kat. BE50, i taka trzeba dać. A co do znaku teczek, to jeśli w aktach sprzed 2011 był inny znak to zostawiasz ten stary, bo znaku nie zmieniamy, a jeśli nie było żadnego, to napisz "nie stosowano wykazu akt". Bo o ile kategorie archiwalna musimy zweryfikować z obecnym JRWA czy się nie podwyższyła i wtedy zostawić tą wyższa, to znaku który nadano nigdy nie zmieniamy  (choćby był nawet bledny).

Co do dokształcania zawodowego nauczyciela, to myślę że moga tu być jakieś kursy, szkolenia w których brali udział, czy może dodatkowe studia i nauka. Coś takiego.
5
Archiwa Zakładowe / Odp: Komisje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MarcinP dnia Dzisiaj o 07:44 am »
Czyli dwa oryginały z podpisami jeden dla archiwum jeden dla wydziału technicznego.Pismem wszczynającym sprawę dla az będzie wniosek wydziału a zakończeniem sprawy podpisanie protokołu przez komisje? Czy dobrze rozumuję?
Tak, pod warunkiem, że prowadzenie spraw w ramach tej komisji jest zadaniem przyporządkowanym do działalności archiwum zakładowego w strukturze organizacyjnej. Sam fakt, że archiwista jest przewodniczącym komisji nie przesądza o tym, że w archiwum ta sprawa będzie prowadzona. Wyznaczenie komórki do przeprowadzenia posiedzeń komisji powinno wynikać z dokumentów dot. organizacji podmiotu.
6
Archiwa Zakładowe / Odp: banalna sprawa...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MarcinP dnia Dzisiaj o 07:39 am »
Dokumentacja powinna być przyniesiona przez pracowników, albo przez pracownika ds. gospodarczych - jeżeli taki jest w danej organizacji. Oczywiście w praktyce archiwiści też zwykle pomagają w tym przenoszenie. Niemniej jednak odpowiedzialność za dostarczenie dokumentacji spoczywa na komórce przekazującej.
7
Archiwa Zakładowe / Odp: banalna sprawa...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pancerny dnia Dzisiaj o 07:22 am »
Sprawa niby banalna ale przy ogromnych ilościach dokumentacji już niekoniecznie.
U mnie w urzędzie pracownicy komórek organizacyjnych myśleli, że będę do nich przychodzić i zabierać teczki. Nic z tych rzeczy. Moim zdaniem powinni oni dostarczyć Tobie dokumentację pod drzwi magazynu. Przy 15 teczkach nie ma to większego znaczenia ale przy 150 już tak. Jeżeli nie są w stanie zrobić tego jednorazowo, to niech robią to partiami, przez tyle czasu w ciągu dnia ile tego wymaga sytuacja. Oczywiście, uprzednio sprawdzaj sobie np. 10% ogólnej ilości teczek pod kątem odpowiedniego ich przygotowania i rzuć okiem na spisy zdawczo-odbiorcze.
Jeśli natomiast preferujesz samodzielne odbieranie teczek z komórek to też ok. Moim zdaniem jest to po prostu zbędna robota dla archiwisty, tym bardziej, że zdążysz się jeszcze namęczyć z dostarczonym przez nich materiałem.
8
Archiwa Zakładowe / banalna sprawa...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez łucja dnia Wczoraj o 11:57 pm »
Szanowni Archiwiści, bardzo proszę o naświetlenie technicznej strony przejmowania akt do archiwum, od tej najbanalniejszej strony.Czy aktotwórcy przynoszą Wam te akta do archiwum czy Wy sami udajecie się po nie do nich i transportujecie "własnym sumptem" do lokalu archiwum?
9
Archiwa Zakładowe / Odp: Akta osobowe po 1 stycznia 2019 r.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rovan dnia Wczoraj o 06:16 pm »
UNZA od 2018 r. nie określa już długości przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej, odsyłając do odrębnych przepisów (por. art. 51u).
10
Archiwa Zakładowe / Odp: Komisje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez łucja dnia Wczoraj o 06:06 pm »
Czyli dwa oryginały z podpisami jeden dla archiwum jeden dla wydziału technicznego.Pismem wszczynającym sprawę dla az będzie wniosek wydziału a zakończeniem sprawy podpisanie protokołu przez komisje? Czy dobrze rozumuję?
Strony: [1] 2 3 ... 10