Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Metodyka Archiwalna / Wydział komunikacji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez scofieldowa94 dnia Dzisiaj o 07:04 pm »
Witam, mam pytanie odnośnie kwestii wyrejestrowania pojazdów. Według "&9.4   Akta pojazdu przechowuje się przez okres 5 lat od dnia wyrejestrowania pojazdu lub zmiany właściwości miejscowej organu rejestrującego", a w wykazie akt jest mowa tylko o dokumentacji dot. rejestracji BE10. W takim przypadku jak to liczyć?

Pierwszy raz się tym zajmuję, więc chciałabym zapytać jeszcze, co zrobić w przypadku, gdy teczki są zniszczone przez zalanie?

W jakie kartony pakujecie teczki do przekazania?

Jakie macie sposoby na weryfikację teczek, które mają być przekazane po 10 latach ? Wyciąganie teczek z regałów i sprawdzanie każdej po kolei jest zbyt czasochłonne.
2
Archiwa Zakładowe / Odp: harmonogram przekazywania kompletu materiałów archiwalnych do ap
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Archiwista123 dnia Dzisiaj o 04:55 pm »
Archiwista123 co to jest kategoria A-3? A-50??? Nie spotkałam się dotąd.

W aktach sądowych stosowane są takie kategorie
3
Archiwa Zakładowe / Odp: Archiwizacja deklaracji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez to/die/for dnia Dzisiaj o 10:46 am »
kiedy pracowałem w urzędzie miejskim przyjmowałem deklaracje śmieciowe pod symbolem 3137 Opłata administracyjna, a po myślniku wpisywało się co dokładnie znajduje się w teczce czyli np deklaracje dotyczące odpadów komunalnych. Nie pamiętam już dokładnie ale to, że zastosowaliśmy to hasło wynikało albo z ustaleń z miejscowym archiwum państwowym albo były wydane wytyczne głównego dyrektora archiwów państwowych.
Z racji, że przepisy śmieciowe weszły w życie w 2013 r. więc 2 lata po opublikowaniu jrwa, można zwrócić się do miejscowego archiwum państwowego o rozszerzenie wykazu.
4
Archiwa Zakładowe / Odp: Archiwizacja deklaracji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez EwelinaP dnia Dzisiaj o 09:51 am »
Na pewno przyjęłabym tylko akta do końca 2017 roku. Co do numeru, to w zależności od jednostki oczywiście. Powinno się coś znaleźć.
5
Archiwa Zakładowe / Odp: materiały archiwalne - paginacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez EwelinaP dnia Dzisiaj o 09:45 am »
Spis spraw jest integralną częścią teczki, tak jak spis treści w książce i zawsze podlega paginacji. My spis dokumentów w teczce stosujemy, jeśli np. jakaś sprawa została wyłączona w osobną teczkę. Wtedy na początku zamieszczamy kartę o tytule "spis dokumentów w teczce" i pod spodem normalna lista, np. 1. zaproszenie do udziału w konferencji z dnia... . 2. zgłoszenie udziału w konferencji z dnia.... o nr .... . 3. delegacja służbowa nr ...... itd. Faktem jest jednak, że jak mam spis spraw, to spisu dokumentów nie dodaję, bo i faktycznie po co?
6
Archiwa Zakładowe / Odp: Zagubiona sprawa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez EwelinaP dnia Dzisiaj o 09:41 am »
Jeśli brakuje spraw w teczkach sprzed lat, to proszę pracowników tylko o adnotację, że konkretnych numerów brakuje. Czasami uda się wydrukować kartę informacyjną z programu do obiegu dokumentacji, że taka sprawa była i kto był stroną. Jeśli natomiast brakuje spraw w dokumentacji aktualnej, to mają szukać do skutku. Teoretycznie rzecz biorąc sprawa nie ma prawa zaginąć. Jeśli mimo wszystko by się nie znalazła, to prawdopodobnie musielibyśmy zrobić protokół zagubienia i poinformować o wszystkim głównego szefa, a także IOD, jeśli w sprawie pojawiały się dane osobowe.
7
Archiwa Zakładowe / Odp: harmonogram przekazywania kompletu materiałów archiwalnych do ap
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sirsilis dnia Dzisiaj o 09:34 am »
bardziej pasuje B3, B50.... kat A to A, wieczysta
8
Archiwa Zakładowe / Odp: harmonogram przekazywania kompletu materiałów archiwalnych do ap
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aleks dnia Dzisiaj o 09:07 am »
Archiwista123 co to jest kategoria A-3? A-50??? Nie spotkałam się dotąd.
9
Archiwa Zakładowe / Odp: Archiwum zakładowe w sądzie - przyjmowanie, udostępnianie, brakowanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Archiwista 2010 dnia Dzisiaj o 08:15 am »
§ 50. Na zarządzenie przewodniczącego wydziału, akta spraw sądowych przekazuje się do archiwum zakładowego... Dz. Urz.MS.2019.138 czy takie zarządzenie musi być pisemne ? jego treść jest przekazywana do Kierownika Archiwum zakładowego ?
10
Archiwa Zakładowe / Odp: oferty, zaproszenia Wydz. Promocji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez archiwumUM dnia Dzisiaj o 08:15 am »
Dziękuję za podpowiedź. No właśnie szukałem też i nic konkretnego nie mogłem znaleźć. Nie są to zbyt ważne rzeczy, a jakoś trzeba je oddać do AZ. Dlatego też chciałem skonsultować z kimś.
Strony: [1] 2 3 ... 10