IFAR

Internetowe Forum Archiwalne => Archiwa Zakładowe => Wątek zaczęty przez: mgro w Styczeń 13, 2020,

Tytuł: opis teczki
Wiadomość wysłana przez: mgro w Styczeń 13, 2020,
Dzień dobry,
bardzo proszę o pomoc. Przygotowując opis teczki aktowej jako komórka organizacyjna powinna być wpisana komórka, która wytworzyła dokumentację, czy komórka przekazującą akta? Będę przyjmować na stan az dokumentację jeszcze z lat 2009-2010, wtedy nasza jednostka miała inną strukturę organizacyjną, niektóre działy od tego czasu zmieniły swoje nazwy.
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: opis teczki
Wiadomość wysłana przez: EwelinaP w Styczeń 14, 2020,
U nas wpisujemy nazwę ko, która wytworzyła akta, a dopiero na spisie nazwę jednostki, nazwę ko przekazującej akta, a pod spodem jeszcze: "dokumentacja wytworzona przez: [nazwa ko, która akta wytworzyła].
Tytuł: Odp: opis teczki
Wiadomość wysłana przez: Rovan w Luty 03, 2020,
Zawsze nazwę tej komórki, która wytworzyła dokumentację.
Tytuł: Odp: opis teczki
Wiadomość wysłana przez: mgro w Luty 04, 2020,
czyli na opisie teczki komórka, która wytworzyła dokumentację a na spisie zdawczo-odbiorczym komórka faktycznie przekazującą dokumentację tak?
Tytuł: Odp: opis teczki
Wiadomość wysłana przez: Pogórzanin w Luty 16, 2020,
Tak. Zawsze na spisie zdawczo odbiorczym, czy potem na wnioskach do brakowania wpisujemy w spisie komórkę, która dokumentację wytworzyła.
Tytuł: Odp: opis teczki
Wiadomość wysłana przez: Rovan w Luty 16, 2020,
Cytuj
na spisie zdawczo odbiorczym, czy potem na wnioskach do brakowania wpisujemy w spisie komórkę, która dokumentację wytworzyła

Na spisie zdawczo-odbiorczym wpisujemy nazwę komórki, która przekazuje dokumentację. Powinno być to jasno określone w instrukcji kancelaryjnej (w rozdziale dot. przekazywania dokumentacji do AZ wymienione są elementy spisu z/o, m.in. "nazwa jednostki i komórki organizacyjnej przekazującej dokumentację")

Na spisie i wniosku do brakowania nie podaje się żadnych nazw komórek organizacyjnych.
Podaje się natomiast nazwy jednostek - tej która wytworzyła dokumentację i tej, która wnioskuje o zgodę na wybrakowanie.
Nazwy te będą różne jeśli dokumentacja podlegała dziedziczeniu w ramach sukcesji biernej.