IFAR

Internetowe Forum Archiwalne => Archiwa Zakładowe => Wątek zaczęty przez: uczeń1234 w Maj 20, 2019,

Tytuł: Akta osobowe
Wiadomość wysłana przez: uczeń1234 w Maj 20, 2019,
Witam,  mam problem z dokumentacją akt osobowych chodzi mi o to jak ułożyć akta osobowe do archiwizacji jakie dokumenty powinny być na samym początku a jakie później (proszę o podpowiedź w kolejności)?
Tytuł: Odp: Akta osobowe
Wiadomość wysłana przez: sirsilis w Maj 20, 2019,
https://kadry.infor.pl/zatrudnienie/dokumentacja-pracownicza/2762494,Wykaz-dokumentow-w-aktach-osobowych-4-czesci-2019.html
Tytuł: Odp: Akta osobowe
Wiadomość wysłana przez: krzysiekp w Czerwiec 23, 2019,
Witam,
Chciałbym zadać pytanie w tym wątku ponieważ dotyczy przechowywania TAP w archiwum zakładowym do którego trafiają one po okresie dwóch lat od rozwiązania stosunku pracy. Jeżeli te teczki stanowią już zasób archiwum jak spełnić nowo wprowadzony wymóg w sytuacji gdy w razie ponownego nawiązania stosunku pracy z tym samym pracownikiem w ciągu 10-letniego terminu przechowywania dokumentacji, pracodawca kontynuuje prowadzenie jego dotychczasowej dokumentacji.
Czy w takiej sytuacji jedym wyj
Tytuł: Odp: Akta osobowe
Wiadomość wysłana przez: krzysiekp w Czerwiec 23, 2019,
Czy w takiej sytuacji jedynym wyjściem jest procedura wycofania TAP z zasobu archiwum?
Tytuł: Odp: Akta osobowe
Wiadomość wysłana przez: inka w Czerwiec 24, 2019,
Moim zdaniem tylko wycofanie z zasobu. IA zezwala co prawda na wycofywanie z zasobu spraw, a TAP pod tym względem są specyficzne, ale ja bym uznała to za wznowienie sprawy związanej z zatrudnieniem. Poza tym  w teczce zmienią się daty zatrudnienia i po rozwiązaniu umowy musimy ją ponownie przyjąć na spisie zdawczo-odbiorczym i liczyć okres przechowywania od tego kolejnego rozwiązania umowy.