Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Archiwa Zakładowe / Odp: Teczki w Archiwum Zakładowym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rovan dnia Dzisiaj o 03:41 pm »
Przekwalifikowanie akt w AZ do kat. A i tak wiąże się z koniecznością sporządzenia nowego spisu z/o więc jednoczesna zmiana liczby teczek/tomów jest marginalnym problemem. Znaczenie bardziej czasochłonne jest usuwanie metalowych/plastikowych elementów oraz paginacja.
Nie wiem jak inne AP ale zarówno AAN jak i APW akceptuje segregatory również w odniesieniu do dokumentacji aktualnie przekazywanej do AZ.
Co więcej, znam kilka stołecznych instytucji, w których dokumentacja w segregatorach stanowi ok. 80% całego zasobu oraz ok 80-90% wszystkich bieżących przekazań.

Natomiast osobiście jestem przeciwnikiem stosowania segregatorów w AZ nawet w odniesieniu do dokumentacji o krótkim okresie przechowywania. Po prostu zajmują zbyt wiele miejsca.
2
Silva rerum... / Odp: Dlaczego archiwiści są sfrustrowani?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Vilverin dnia Dzisiaj o 11:09 am »
Weteran KNHS UJ pozdrawia eks prezesa :)
3
Archiwa Zakładowe / Odp: akty notarialne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aleksandra Czajkowska dnia Dzisiaj o 10:42 am »
Dzień dobry
Notariusze przysyłają do gminy akty notarialne w dwóch egzemplarzach ( w przypadku poświadczenia dziedziczenia jeden egz)
raczej wszystkie posiadają kategorię arch przynajmniej BE.

1) wszczynają  sprawy z zakresu opłaty planistycznej teczka 6725 o kat. BE5
2) dot. transakcji, której przedmiotem są nieruchomości gminy lub będące w użytkowaniu wieczystym osób fizycznych i prawnych ? teczki z zakresu spraw o symbolu 682, 683, 684 i 685, które posiadają kat A lub BE 10
3) w gminach w których na podstawie porozumienia wykonuje się zadania powiatu w zakresie geodezji i kartografii ? akty notarialne są podstawą do dokonywania zmian w operatach ewidencji gruntów (dowody zmian) ? symbol klasyfikacyjny 6620 i tam często są gromadzone w teczkach według kolejności wpływu lub kolejności naniesienia zmiany. Posiadają one kategorię archiwalną BE10 często w wyniku ekspertyzy są przekwalifikowane na wieczyste przechowywanie.
4) akty notarialne służące do naliczenia podatków i opłat są w kserokopiach i mają tam kategorię taką jak te opłaty i podatki

Najlepiej porozmawiać z osobami, które obecnie w jednostce mają do czynienia z aktami notarialnymi a przede wszystkim z Kierownikiem właściwego Archiwum Państwowego
4
Archiwa Zakładowe / Odp: Teczki w Archiwum Zakładowym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zbigniew Marek dnia Dzisiaj o 10:36 am »
Tylko później przy przekwalifikowania gdy trzeba porządkować to zmienia sie ilosc teczek/tomów gdy trzeba podzielisz 10 cm segregator.
I jak przejmiesz droga/i archiwistko/o w segregatorze to później Ty powyższe czynności będziesz musiał/a wykonać wraz ze zmianami w ewidencji zasobu archiwum zakładowego. Wybór należy do Ciebie ... :)
A jeżeli "podpadasz" pod rozporządzenie z 2011 lub masz podobny zapis w swoich normatywach to musisz mieć "teczki wiązane".

Wydaje się, że "dopuszczenie" przez niektóre ap-y istnienia w az segregatorów dotyczy dokumentacji "dawniej" przekazanej, a nie przekazywanej na bieżąco.
5
Archiwa Zakładowe / Odp: Teczki w Archiwum Zakładowym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kajka dnia Dzisiaj o 10:11 am »
W instrukcji kancelaryjej jest wyraznie zapisane "teczki wiazane". Potwierdzam AAN zgadza się na segregator. Tylko później przy przekwalifikowania gdy trzeba porządkować to zmienia sie ilosc teczek/tomów gdy trzeba podzielisz 10 cm segregator.
6
Archiwa Zakładowe / Odp: Teczki w Archiwum Zakładowym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rovan dnia Dzisiaj o 09:30 am »
Z mojego i znajomych archiwistów doświadczenia wynika, że część archiwów (np. AAN, AP w Warszawie) dopuszcza segregatory dla dokumentacji o kat. nie wyższej niż B10
7
Archiwa Zakładowe / Odp: Teczki w Archiwum Zakładowym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez stany dnia Dzisiaj o 07:31 am »
Moje AP - pytałem, nie zgodzili się na przyjmowanie w segregatorach.
8
Silva rerum... / Odp: Dlaczego archiwiści są sfrustrowani?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Michał Szot dnia Wczoraj o 06:53 pm »
Firma P6B Sp. z o.o. wynajmuje powierzchnię magazynową w budynku przy ul. Przasnyskiej 6B na Żoliborzu, wśród najemców m.in. Ministerstwo Sprawiedliwości (magazyn archiwum zakładowego) i IPN
9
Archiwa Zakładowe / Teczki w Archiwum Zakładowym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kkk dnia Wczoraj o 04:55 pm »
Chciałbym się zorientować, czy praktykowane jest (dopuszczalne) przyjmowanie do Archiwum Zakładowego dokumentację kategorii czasowej B w segregatorach ?
10
Silva rerum... / Odp: Dlaczego archiwiści są sfrustrowani?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Filip Kwiatek dnia Wczoraj o 01:09 pm »
AP Radom ma względnie nową siedzibę, w tym nowe magazyny, nie wiem jak u nich z zapełnieniem. 
Strony: [1] 2 3 ... 10