Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Archiwa Zakładowe / przejęcie spraw przez nowego pracownika
« Ostatnia wiadomość wysłana przez archiwumUM dnia Dzisiaj o 10:02 am »
Witam. W jaki sposób postępować ze sprawami, które przejął nowy pracownik? Rozumiem, że znak sprawy powinien pozostać aż do jej zakończenia. Czy jest jakiś sposób, żeby oznaczyć nowego pracownika, że to on prowadzi sprawy? Może jakiś protokół przejęcia spraw?
2
Archiwa Zakładowe / Odp: Programy: elektroniczne archiwum zakładowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bolek dnia Wrzesień 25, 2021, »
Archiwum Państwowe w Katowicach przejmowało materiały archiwalne w formie elektronicznej do ADE z jednostki, która miała EZD ale chyba bez modułu archiwum. Aby mogli jej przejąć ktoś z tej likwidowanej jednostki przygotowywał im pliki jakimś specjalnym programem. Może zadzwońcie tam do Nadzoru i popytajcie.
3
Archiwa Zakładowe / Odp: Programy: elektroniczne archiwum zakładowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jarek dnia Wrzesień 25, 2021, »
To chyba trochę nieporozumienie. Ten elektroniczny obieg dokumentów w firmie to zapewne tylko program do wspomagania obiegu papierowego w systemie tradycyjnym. Trzeba wprowadzić elektroniczne zarządzanie dokumentacją, wtedy archiwizacja odbywa się ramach systemu EZD, nie ma wtedy żadnego odrębnego programu do prowadzenia archiwum. Do archiwum zakładowego nie przekazuje się żadnych paczek.
4
Archiwa Zakładowe / Programy: elektroniczne archiwum zakładowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marek Krzykała dnia Wrzesień 23, 2021, »
Koleżanka ma problem z zalogowaniem się tutaj, konta jej "nie chcą" zaakceptować, czy coś, dlatego w jej imieniu takie pytanie:

czy znacie jakiś godny polecenia program do prowadzenia archiwum zakładowego w formie elektronicznej w pełni zgodny z normatywami kancelaryjno-archiwalnymi. W firmie jest już wdrożony program do elektronicznego obiegu dokumentów ale pod względem prowadzenia archiwum nie spełnia on wymagań instrukcji archiwalnej. Szukam rozwiązania które zapewni kompleksową obsługę z możliwością załączania plików i przekazywania paczek do archiwum zakładowego
5
Archiwa Zakładowe / Odp: Odwołania od decyzji administracyjnych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez łucja dnia Wrzesień 22, 2021, »
Dziękuję Pani Danuto za odzew. Ładnych kilka lat temu urząd miał w JRWA osobną klasę na odwołania od decyzji - AP to zatwierdziło. W praktyce cały czas te odwołania są osobnymi sprawami dla wydziału prawnego. Wydział, który wydał decyzję już się nimi nie zajmuje, nawet jak wracają do ponownego rozpatrzenia.
6
Metodyka Archiwalna / Odp: Dokumetacja pracownicza - szafy metalowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Danuta J. Samek dnia Wrzesień 22, 2021, »
Dzień dobry, w większości przypadków - w urzędach, instytucjach - sprawa archiwizacji teczek osobowych tak się właśnie kończy. To czynnik pozamerytoryczny, ludzki. Kwestia zaufania do kolegi/koleżanki archiwisty i w ogóle do ochrony dokumentów w archiwum danej instytucji. W moim urzędzie nie ma dyskusji na temat przechowywania akt osobowych, pracowniczych poza kadrami. Wszystkie znajdują się pod kluczem w oddzielnym pomieszczeniu, w kasach pancernych komórki ds. kadr. Teczki są pod ścisłą ochroną i nikt poza "górą" i właścicielem danej teczki - do akt osobowych nie ma dostępu. Czy w archiwum zakładowym przewidywane są szafy pancerne? Nie. Przepisy tego nie formułują. To kwestia postrzegania archiwum jako miejsca dziwnego, ogólnie dostępnego etc. Niestety.       
7
Archiwa Zakładowe / Odp: Odwołania od decyzji administracyjnych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Danuta J. Samek dnia Wrzesień 22, 2021, »
Dzień dobry, zjawisko to nie jest reorganizacją. Absolutnie nie. Jest przykładem zbędnego podziału kompetencji. Z czego to wynika? Być może z przyczyn pozamerytorycznych. Odwołanie od decyzji jest integralną częścią procedowania sprawy POD JEDNYM ZNAKIEM (również dlatego, że odwołanie zatrzymuje wykonalność podjętej decyzji). Na marginesie: czy w JRWA występuje gdzieś oddzielnie (i w ogóle) ODWOŁANIE? Lege artis będzie wtedy, jeśli archiwista otrzyma teczkę sprawy wraz z dokumentem odwołania, dokumentem instancji odwoławczej i ostateczną decyzją. Pozdrawiam. 
8
Metodyka Archiwalna / Dokumetacja pracownicza - szafy metalowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aleksandra dnia Wrzesień 22, 2021, »
Cześć, czy w przepisach jest gdzieś WPROST napisane, że akta osobowe lub ogólnie dok. pracowniczą NALEŻY przechowywać w metalowych szafach po przekazaniu do archiwum (czyli w archiwum w szafie)? bo moje kadrowe sie upierają, a ja tego nigdzie nie widzę.. Są przepisy z 2005 r. w sprawie przechowywania dokumentacji osobowej, ale tam nic o szafach nie ma.. Będę wdzięczna za odpowiedź.
9
Archiwa Zakładowe / Odwołania od decyzji administracyjnych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez łucja dnia Wrzesień 21, 2021, »
Bardzo proszę o Was o podzielenie się doświadczeniem. Komórka która wszczyna sprawy kończy swoje działanie na wydanie decyzji. Z chwilą odwołania od decyzji zadania przejmuje drugi wydział , który zgodnie z regulaminem organizacyjnym ma takie zadania. Nie ukrywam, że bardzo uprościłoby to życie, gdyby można było przerejestrować te sprawy od których się odwołana. Czy zastosowanie  par. 55 z IK z 2011 r. będzie bardzo naciągane (nie ma de facto reorganizacji)? Na ogół odwołanie traktowane jest jako kontynuacja sprawy i gromadzone w komórce która wszczyna sprawę. Ale jeśli w regulaminie organizacyjnym jest to tak sformułowane? Czy będzie to lege artis? Ciekawa jestem Waszej opinii.
10
Archiwa Zakładowe / EZD spis spraw
« Ostatnia wiadomość wysłana przez łucja dnia Wrzesień 20, 2021, »
Dzień dobry, mam krótkie pytanie dot. EZD. Czy spisy spraw są widoczne dla komórek współpracujących i czy mogą one wprowadzać zmiany w spisie spraw?
Strony: [1] 2 3 ... 10