Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Archiwa Zakładowe / Odp: jak długo przechowywać wyniki badań
« Ostatnia wiadomość wysłana przez to/die/for dnia Dzisiaj o 06:56 pm »
tylko, że to nie są zdjęcia rentgenowskie
2
Archiwa Zakładowe / Odp: jak długo przechowywać wyniki badań
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bolek dnia Dzisiaj o 04:10 pm »
Np. zdjęcia retgenowskie będące poza dokumentacją przechowuje się przez 10 lat. Może to jest właściwy trop?
3
Archiwa Zakładowe / jak długo przechowywać wyniki badań
« Ostatnia wiadomość wysłana przez to/die/for dnia Dzisiaj o 02:27 pm »
Okres przechowywania skierowań jest jasno określony w ustawie o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta - 5 lub 2 lata. A jak długo przechowywać wyniki badań, które są poza historią choroby, w pracowni? W moim szpitalu na odwrocie niektórych skierowań zostały zapisane wyniki badań. Czy w związku z tym należy je przechowywać 20 lat?
4
Silva rerum... / Polityczna bomba w podwarszawskiej ruderze. Odnaleziono tony dokumentów!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bolek dnia Dzisiaj o 10:54 am »
Polityczna bomba w podwarszawskiej ruderze. Odnaleziono tony dokumentów!
Więcej na:
http://m.niezalezna.pl/230921-polityczna-bomba-w-podwarszawskiej-ruderze-odnaleziono-tony-dokumentow
5
Archiwa Zakładowe / Odp: Udostępnianie akt w archiwum zakładowym - wypożyczanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez niki0 dnia Dzisiaj o 08:14 am »
Mam pytanie w kwestii egzekwowania od pracowników zwrotu wypożyczonych akt. Jak sobie z tym radzić. Czy we wniosku zawrzeć datę oddania dokumentów, i czy to w ogóle coś da? Nie raz już miałam sytuacje, że pracownik mimo że już nie potrzebował dane dokumentacji nadal w nieskończoność przetrzymywał mimo moich interwencji, twierdząc że np. jest ono nieuporządkowana i nie może ja w takiej formie oddać lub że musi poszukać gdzie ona jest.
6
Archiwa Zakładowe / Odp: Teczki w Archiwum Zakładowym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rovan dnia Wczoraj o 03:41 pm »
Przekwalifikowanie akt w AZ do kat. A i tak wiąże się z koniecznością sporządzenia nowego spisu z/o więc jednoczesna zmiana liczby teczek/tomów jest marginalnym problemem. Znaczenie bardziej czasochłonne jest usuwanie metalowych/plastikowych elementów oraz paginacja.
Nie wiem jak inne AP ale zarówno AAN jak i APW akceptuje segregatory również w odniesieniu do dokumentacji aktualnie przekazywanej do AZ.
Co więcej, znam kilka stołecznych instytucji, w których dokumentacja w segregatorach stanowi ok. 80% całego zasobu oraz ok 80-90% wszystkich bieżących przekazań.

Natomiast osobiście jestem przeciwnikiem stosowania segregatorów w AZ nawet w odniesieniu do dokumentacji o krótkim okresie przechowywania. Po prostu zajmują zbyt wiele miejsca.
7
Silva rerum... / Odp: Dlaczego archiwiści są sfrustrowani?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Vilverin dnia Wczoraj o 11:09 am »
Weteran KNHS UJ pozdrawia eks prezesa :)
8
Archiwa Zakładowe / Odp: akty notarialne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aleksandra Czajkowska dnia Wczoraj o 10:42 am »
Dzień dobry
Notariusze przysyłają do gminy akty notarialne w dwóch egzemplarzach ( w przypadku poświadczenia dziedziczenia jeden egz)
raczej wszystkie posiadają kategorię arch przynajmniej BE.

1) wszczynają  sprawy z zakresu opłaty planistycznej teczka 6725 o kat. BE5
2) dot. transakcji, której przedmiotem są nieruchomości gminy lub będące w użytkowaniu wieczystym osób fizycznych i prawnych ? teczki z zakresu spraw o symbolu 682, 683, 684 i 685, które posiadają kat A lub BE 10
3) w gminach w których na podstawie porozumienia wykonuje się zadania powiatu w zakresie geodezji i kartografii ? akty notarialne są podstawą do dokonywania zmian w operatach ewidencji gruntów (dowody zmian) ? symbol klasyfikacyjny 6620 i tam często są gromadzone w teczkach według kolejności wpływu lub kolejności naniesienia zmiany. Posiadają one kategorię archiwalną BE10 często w wyniku ekspertyzy są przekwalifikowane na wieczyste przechowywanie.
4) akty notarialne służące do naliczenia podatków i opłat są w kserokopiach i mają tam kategorię taką jak te opłaty i podatki

Najlepiej porozmawiać z osobami, które obecnie w jednostce mają do czynienia z aktami notarialnymi a przede wszystkim z Kierownikiem właściwego Archiwum Państwowego
9
Archiwa Zakładowe / Odp: Teczki w Archiwum Zakładowym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zbigniew Marek dnia Wczoraj o 10:36 am »
Tylko później przy przekwalifikowania gdy trzeba porządkować to zmienia sie ilosc teczek/tomów gdy trzeba podzielisz 10 cm segregator.
I jak przejmiesz droga/i archiwistko/o w segregatorze to później Ty powyższe czynności będziesz musiał/a wykonać wraz ze zmianami w ewidencji zasobu archiwum zakładowego. Wybór należy do Ciebie ... :)
A jeżeli "podpadasz" pod rozporządzenie z 2011 lub masz podobny zapis w swoich normatywach to musisz mieć "teczki wiązane".

Wydaje się, że "dopuszczenie" przez niektóre ap-y istnienia w az segregatorów dotyczy dokumentacji "dawniej" przekazanej, a nie przekazywanej na bieżąco.
10
Archiwa Zakładowe / Odp: Teczki w Archiwum Zakładowym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kajka dnia Wczoraj o 10:11 am »
W instrukcji kancelaryjej jest wyraznie zapisane "teczki wiazane". Potwierdzam AAN zgadza się na segregator. Tylko później przy przekwalifikowania gdy trzeba porządkować to zmienia sie ilosc teczek/tomów gdy trzeba podzielisz 10 cm segregator.
Strony: [1] 2 3 ... 10