Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Archiwa Zakładowe / Odp: Ciekawostka kancelaryjna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jarek dnia Wczoraj o 04:23 pm »
Kolejna ciekawostka:
"Zeskanował on [przedsiębiorca startujący w przetargu] papierowy formularz ofertowy wraz z własnoręcznym podpisem i utworzył plik w formacie PDF. Plik ten podpisał następnie kwalifikowanym podpisem elektronicznym i przesłał zamawiającemu za pośrednictwem wskazanej platformy zakupowej. Zamawiający odrzucił tę ofertę, uznając, że została ona sporządzona niezgodnie z przepisami. Tak naprawdę uznał ją za kopię oferty poświadczoną za zgodność z oryginałem za pomocą e-podpisu. Krajowa Izba Odwoławcza, do której odwołał się wykonawca, uznała zaś decyzję zamawiającego za słuszną. Jej zdaniem nie złożono bowiem oryginału oferty, tylko jej cyfrową kopię. Ta zaś nie może być uwzględniona.

Uzasadniając wyrok, KIO przywołała art. 10a ust. 5 ustawy - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.) Zgodnie z nim oferty sporządza się, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Skład orzekający zwrócił uwagę na użyte w tym przepisie słowo "sporządza"."

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1393468,eliminacje-z-e-przetargow-zeskanowanie-oferty.html
2
ZoSIA / Odp: ZoSIA - błędy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bolek dnia Styczeń 22, 2019, »
Wszyscy robią sprawozdania, liczą i sprawdzają oraz uzupełniają ;D
3
Archiwa Zakładowe / Odp: okres przechowywania akt - błąd
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rovan dnia Styczeń 22, 2019, »
Skoro dokumentacja o błędnej kwalifikacji archiwalnej nie została wciągnięta na spis do brakowania, nie ma potrzeby sporządzać żadnych notatek.
Wystarczy poprawić kategorię na spisach z/o (z adnotacją o przyczynie naniesionych zmian i podpisem archiwisty) oraz na teczkach.
Zmiana kat. z B5 na B25 będzie się zapewne wiązała z koniecznością właściwego opracowania dokumentacji (usunięcie metalowych i plastikowych elementów itd.) - wątpię żeby zostało to zrobione przy przekazywaniu akt do AZ skoro potraktowano je jako kat. B5.

Członkowie komisji podpisują tyko protokół.
4
Archiwa Zakładowe / Odp: okres przechowywania akt - błąd
« Ostatnia wiadomość wysłana przez monika1234 dnia Styczeń 22, 2019, »
dokumentacja nie została ujęta w spisie dokumentacji niearchiwalnej do brakowania, bo jak zauważyłam w składnicy ten błąd to już tego nie dawałam do spisu brakowania i nie wiem jak to zrobić żeby było wszystko formalnie poprawne:
czy ująć to w protokole oceny (...) że znaleziono błąd i poprawie to na teczce poprzez skreślenie B5 i oddanie B25 plus parafka
czy notatkę lepiej napisać (bo nie chcę protokołu potem wysyłać do archiwum, gdzie będzie widać ze jakis bład znalazlam)

jeszcze jedno pytanie: do wniosku do archiwum o wyrazenie zgody na brakowanie wysyłam w załączeniu spis dokumentacji niearchiwalnej do brakowania. czy ten spis, który wyślę tylko ja podspiuję i kierownik zakładu czy też wszyscy członkowie komisji
5
Archiwa Zakładowe / Odp: okres przechowywania akt - błąd
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rovan dnia Styczeń 22, 2019, »
Cytuj
nie wiem co mam robić
Rozumiem, że zgodnie z JRWA akta powinny mieć kat. B25, a przez zwykłą pomyłkę nadano im kat. B5?
W takim przypadku wystarczy poprawić kategorię na spisie i na teczkach.
Jeśli dokumentacja została już ujęta na spisie do brakowania należy zaktualizować spis, wniosek i protokół (podpisuję wszyscy członkowie komisji).

Cytuj
czy jak wysyłam wniosek do archiwum państwowego to załącznikiem ma być tylko spis dokumentacji niearchiwalnej
Jeśli w trakcie typowania dokumentacji do brakowania sporządzono protokół oceny dokumentacji, wówczas on również jest dołączany do wniosku.
6
Archiwa Zakładowe / Odp: okres przechowywania akt - błąd
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiko dnia Styczeń 22, 2019, »
Do Archiwum wysyłasz wniosek ze spisem dokumentacji niearchiwalnej, ja dołączam jeszcze protokół oceny dokumentacji niearchiwalnej ale to już reguluje instrukcja archiwalna obowiązująca w danej jednostce. Co do pierwszego pytania to nie do końca rozumiem, te akta są wpisane już na spisie dokumentacji przeznaczonej do brakowania?
7
Archiwa Zakładowe / okres przechowywania akt - błąd
« Ostatnia wiadomość wysłana przez monika1234 dnia Styczeń 22, 2019, »
hej wszystkim proszę o pomoc.
od niedawna przejęłam archiwum zakłądowe - składnicę akt, w trakcie typowania dokumentow do brakowania znalazlam błąd, który powstał kilka lat temu: w spisie zdawczo-odbiorczym oraz na tomie żle przyporządkowano okres przechowywania dokumentów (zamiast B25 to B5). nie wiem co mam robić czy zawrzeć to w protokole oceny dokumentacji nierachiwalnej i żeby wszyscy członkowie komisji sie podpisali? i czy mogę potem to zmienić i postawić swoja parafkę ? czy może nic z tym nie robić ?
drugie moje pytanie czy jak wysyłam wniosek do archiwum państwowego to załącznikiem ma być tylko spis dokumentacji niearchiwalnej ?

dziękuję za odpowiedzi :)
8
Silva rerum... / Polska odzyskała archiwum dyplomaty Michała Sokolnickiego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kajka dnia Styczeń 21, 2019, »
"Osiem paczek z dokumentami trafiło właśnie do polskiej ambasady w stolicy Turcji Ankarze. Są w nich m.in. pamiątki rodzinne Michała Sokolnickiego, rękopisy, zdjęcia i negatywy (w tym z czasów prac w placówkach dyplomatycznych oraz z Legionów Polskich), osobiste notatki, a także np. jego legitymacja z pracy w polskim MSZ. Niewykluczone, że część dokumentów dotyczy m.in. Polaków, którzy z armią Andersa opuszczali ZSRR. To papiery z lat 30.?60. XX wieku.
Na razie nie znamy pełnej zawartości archiwum, bo muszą to ocenić fachowcy, ale zdaniem naszych rozmówców z kręgów dyplomatycznych odnalezione dokumenty są bardzo ważne dla pełnego poznania historii polskiej dyplomacji.
PODZIĘKOWANIE OD PREZYDENTA
Sprawą zainteresował się prezydent Andrzej Duda. W czwartek Paweł Soloch, szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego, w czasie trwającej właśnie misji w Turcji spotkał się z darczyńcą Hermanem Woberem.
? Prezydent w specjalnym liście podziękował za zabezpieczenie i przekazanie spuścizny po ambasadorze, ważnej postaci dla historii Polski, ale też symbolu przyjaźni i współdziałania polsko-tureckiego. Ambasador był człowiekiem, który wywarł istotny wpływ na nasze dwustronne relacje ? mówi ?Rzeczpospolitej" Paweł Soloch.
Polska od kilkudziesięciu lat starała się o zwrot archiwum Sokolnickiego.
Z naszych informacji wynika, że przyspieszenie nastąpiło w ostatnich dwóch latach.
W bezpośrednie negocjacje z osobą, u której zdeponowane było archiwum, zaangażował się szef attaché obrony w Ankarze płk Michał Piasecki."


źródło: https://www.rp.pl/Historia/301179897-Polska-odzyskala-skarb-sekretarza-Pilsudskiego.html?fbclid=IwAR3J22vlCNtrH6yckWWhwJBZ6_2YOwzZDZham6ZMTszOP2E81EnjyBvYDh4

Materiały mieszczą się w definicji "narodowego zasobu archiwalnego" więc powinny trafić do AAN, chociaż wcale nie zdziwię sie jak wylądują w Sulejówku  ;)
9
ZoSIA / Odp: ZoSIA - błędy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aleksander Korolewicz dnia Styczeń 21, 2019, »
Czy Wy też macie problem z ZoSIĄ? Od zeszłej środy zaczęła mocno mulić, a od czwartku to się już w zasadzie nic robić nie da...  :(
10
Ciekawy sposób zabezpieczania zasobu wymyślony w ostatnich latach we Francji. Technologia wytwarzania przeźroczystego, twardego jak kamień materiału (nanoformy). Podstawą jego produkcji jest szafir. Powstające z nanoformy płyty służą do "wypalania" analogowych obrazów wielkości 2mmx3mm. Na jednej takiej płycie można podobno zmieścić treści, które wielkością odpowiadają objętości nowego testamentu. Do ich odtworzenia służą urządzenia przypominające czytniki do mikrofilmów.  Nanoforma jest odporna na zarysowania oraz dysponuje olbrzymią wytrzymałością mechaniczną i cieplną  (do 1000 stopni C). Patent został opracowany przez campus technologiczny Minatec w Genoble. Dużym minusem tej technologii są potężne koszty potrzebne do jej stosowania.
Strony: [1] 2 3 ... 10