Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Silva rerum... / Ankieta związana z kierunkiem technik archiwista ? prośba o wypełnienie!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Czarny1986 dnia Dzisiaj o 01:17 pm »
Szanowni Państwo,
Jestem koordynatorem czynności kancelaryjnych oraz archiwistą. Pracuję w kilku instytucjach, jestem także wykładowcą w szkole policealnej na kierunku technik archiwista oraz członkiem Stowarzyszenia Archiwistów Polskich oddział w Częstochowie.
14 czerwca wezmę udział w konferencji naukowej: Częstochowskie archiwa i ich archiwiści gdzie wygłoszę referat pt. "Sylwetka technika archiwisty - refleksje na temat kształcenia na poziomie średnim". Aby moje wystąpienie zostało poszerzone o punkt widzenia drugiej strony, czyli słuchaczy przygotowałem krótką ankietę przeznaczoną dla słuchaczy i absolwentów. Składa się ona z 11 pytań o charakterze zamkniętym oraz otwartym. Ankieta jest w pełni anonimowa i żadne dane osobowe (jeżeli nawet wejdę w ich posiadanie) nie będą wykorzystane w opracowaniu wyników oraz moim późniejszym wystąpieniu.
Stąd moja prośba! Jeżeli ktoś z obecnych uczył się lub uczy w takiej szkole to proszę o wypełnienie załączonej ankiety oraz przesłanie na e-mail ogien1986@wp.pl Może być też inna forma np. skan czy zdjęcia. Ze względu na terminy oraz potrzebę późniejszego opracowania proszę o przesłanie ankiety do końca maja lub maksymalnie w pierwszych dniach czerwca.
ps. jeżeli będą jakieś uwagi co do pytań to również chętnie przyjmę i wykorzystam w przyszłości :)
pozdrawiam
2
Archiwa Zakładowe / Odp: zbędne egzemplarze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aleksandra dnia Dzisiaj o 01:16 pm »
Jeżeli te dwa egzemplarze umowy to dwa oryginały, to ja ja bym je zostawiła oba. W IK jest zapis o zbędnych kopiach
3
Archiwa Zakładowe / Odp: ZDJĘCIA PRACOWNIKÓW - archiwizacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aleksandra dnia Dzisiaj o 08:56 am »
Po konsultacji z AP - wstawiam odpowiedź. Fotografie w tym przypadku stanowią część dokumentacji, więc jak najbardziej podlegają archiwizacji. Nie ma mowy o żadnym protokolarnym niszczeniu ich w kadrach (co sugerował IOD). Jedyną opcją legalną na "pozbycie się ich" jest zwrot fotografii zainteresowanym.
4
Archiwa Zakładowe / Odp: Wdrażanie nowych przepisów kancelaryjnych i archiwalnych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szymon dnia Dzisiaj o 07:41 am »
Na początek to archiwista przy współpracy z komórkami organizacyjnymi opracowuje normatywy kancelaryjne, a jeśli istnieją to je zmienia podczas konsultacji, w szczególności w JRWA dodaje się nowe klasy i hasła do zadań, które pojawiły się w kompetencji całej jednostki, to archiwista wysyła komplet normatywów do AP z prośbą o ich zatwierdzenie i dopiero zarządzeniem kierownika jednostki wchodzą one w życie, a więc zarządzenie w sprawie JRWA, IK, IA dopiero na samym końcu
5
Archiwa Zakładowe / Odp: TAŚMY DRUKAREK TERMOTRANSFEROWYCH
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aleksandra dnia Wczoraj o 11:43 am »
Jestem już po konsultacji z moim AP - niszczenie takich taśm/kalek nie podlega pod zapisy ustawy archiwalnej ;)
6
Archiwa Zakładowe / Odp: Zmiany w JRWA - administracja rządowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ilona R. dnia Wczoraj o 10:04 am »
Zastanawia mnie jeszcze kwestia tego, że w 2022 r. była kontrola z AP i nie wychwyciła tego... czy nie od tego jest kontrola?
7
Archiwa Zakładowe / Odp: Zmiany w JRWA - administracja rządowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jarek dnia Maj 17, 2024, »
Nie ma wyjścia, trzeba to wyjaśnić z uw i ap - postępowanie z dokumentacją już wytworzoną i ewentualne wprowadzenie zmian do jrwa we właściwym trybie.
8
Archiwa Zakładowe / Odp: brak kat. archiwalnej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jarek dnia Maj 17, 2024, »
Wystąpcie do archiwum państwowego o wydanie opinii w sprawie kwalifikacji tej dokumentacji - zgodnie z par. 2 ust. 2-4 rozporządzenia ministra kultury, Dz.U. 2015 poz. 1743.
Ot i wszystko.
9
Archiwa Zakładowe / Wdrażanie nowych przepisów kancelaryjnych i archiwalnych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bubus dnia Maj 17, 2024, »
Dzień dobry,
czy znajdzie się dobra dusza, która krok po kroku wyjaśni jak wprowadzić nowe przepisy kancelaryjno-archiwalne? Chodzi o całą procedurę od uzgodnienia zmian z AP do projektu zarządzenia. Przesyłkę nadaje archiwista, czy dział prawny, który zarządzenie będzie wprowadzał? Uprzejmie proszę o rady i wskazówki. Pozdrawiam.
10
Archiwa Zakładowe / Odp: brak kat. archiwalnej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jola dnia Maj 17, 2024, »
Jeżeli symbol z JRWA nie ma kategorii archiwalnej to nie powinno się go używać. Do klasyfikowania dokumentacji można wykorzystywać tylko hasła z podaną kategorią archiwalną.

Nietsety Komórka merytoryczna wówczas nadawała ten symbol...
Strony: [1] 2 3 ... 10