Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Archiwa Zakładowe / Odp: Wycofywanie - setki spraw
« Ostatnia wiadomość wysłana przez łucja dnia Wczoraj o 10:50 am »
Komórka wie jaki był numer danej decyzji a nie ma pojęcia jaka jest sygnatura akt. Do każdego numeru decyzji wypisują osobny wniosek, a ja szukam sygnatury lub sygnatur nieraz akta do danej decyzji są w różnych teczkach. Tak to dodatkowa, uciążliwa  praca :(
2
Archiwa Zakładowe / Odp: kwerenda czy udostępnienie informacji publicznej?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eliza dnia Wczoraj o 06:26 am »
Dziękuję za odpowiedzi utwierdziliście mnie Państwo w moich przekonaniach, mam nadzieję, że teraz uda mi się przekonać do tego kierownictwo.
3
Można powiedzieć, że te stare płyty po "przegraniu" to jakby Bc...
4
Archiwa Zakładowe / Odp: Wycofywanie - setki spraw
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Barsa dnia Lipiec 25, 2024, »
Różnie z tym bywa czy poszczególne komórki wiedzą co jest w ich teczkach lub wytwarzanych przez ich poprzedników... Szczególnie jak oddane to było w rozsypie itd.
Tu zapewne jest inaczej, choć to w ogóle dziwna sytuacja. Trochę dla archiwisty dodatkowa robota.
5
Archiwa Zakładowe / Odp: kwerenda czy udostępnienie informacji publicznej?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ilona R. dnia Lipiec 25, 2024, »
Dzień dobry,
Szanowni Państwo, proszę o rozwianie moich wątpliwości w pewnej kwestii, a mianowicie: wpływa pismo do naszego Biura odnośnie np. przesłania kopii dokumentacji która została wytworzona przez naszą jednostkę, w pisie prosi o przesłanie kopii za zgodność z oryginałem. Dokumentacji tej nasza jednostka już nie posiada ponieważ my wykonujemy prace np. na zlecenie starostwa i potem całość tej dokumentacji po zakończeniu wykonywanej pracy jest przekazywana do Starostwa. W jaki sposób w takim przypadku odpisać na takie pismo, i kto to powinien zrobić?
a) pismo trafia do archiwisty i archiwista odpisuje na podstawie znaku kwerendy ?
b) pismo trafia do osoby, która była wytwórcą dokumentacji której dotyczy pismo ? czy wtedy jest to dostęp do informacji publicznej?

Niestety u nas każdy ma inne zdanie w tej kwestii :(
 
W związku z tym bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tegoż problemu   ::)


Zdecydowanie to nie jest zadanie dla archiwisty, skoro ta dokumentacja nie została nigdy u Państwa zarchiwizowana. Na jakiej podstawie archiwista miałby odpowiedzieć na taki wniosek, skoro nie ma dokumentacji w magazynie archiwalnym i nawet spisów zdawczo -odbiorczych?  Zdecydowanie powinna na to odpowiedzieć osoba merytoryczna. Jesli chodzi o kwestię informacji publicznej - to jesli wnioskodawca nie powołuje się na uoip to raczej nie jest to tego typu wniosek.
6
Dzień dobry, chciałbym odświeżyć temat niszczenia płyt CD - zwłaszcza tych, które zawierają dokumentację typu A. Pracuję w teatrze, mam od groma płyt ze zdjęciami i nagraniami spektakli. Oczywiście, mam lub będę miał kopie na dyskach zewnętrznych, ale jeżeli płyta została nagrana wiele lat temu, to moim obowiązkiem jest jej zawartość przegrać na nowy nośnik, a stary... no, właśnie, najlogiczniej jest chyba komisyjnie zniszczyć - bo dlaczego stare egzemplarze mają zalegać w magazynie i zajmować miejsce? Przy niszczeniu trzeba by chyba skonsultować się z właściwym AP, jak przy brakowaniu dokumentacji typu B. Myślę, że dobrze rozumuję?
7
Archiwa Zakładowe / Odp: Wycofywanie - setki spraw
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sgt_Wichowski dnia Lipiec 25, 2024, »
A czy można wycofać pismo z teczki zarchiwizowanej, czy przypadkiem wycofaniu nie podlega cała teczka? A gdy archiwista dostaje rewers, czyli wniosek o udostępnienie dokumentacji, to na rewersie jest znak sprawy, czy sygnatura teczki? Ja bym jednak skłaniał się ku temu, że to komórka ma wypisać sygnaturę teczki. Przecież to oni są pierwsi, którzy wiedzą, co w danej teczce jest, oni ją wytwarzali. Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić.
8
Archiwa Zakładowe / Odp: kwerenda czy udostępnienie informacji publicznej?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lukas_drill dnia Lipiec 25, 2024, »
Ja uważam, że to nie archiwista powinien odpisać tylko pracownik komórki merytorycznej która wytworzyła, a następnie przekazała np. do starostwa dokumentację.[/quote]
Ot i sprawa rozwiązana:)
9
Archiwa Zakładowe / Odp: PRZEKAZANIE MATERIAŁÓW ARCHIWALNYCH DO AKTOTWÓRCY
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aleksandra dnia Lipiec 25, 2024, »
Dziękuję za odpowiedzi. Aby zamknąć temat napiszę, że ostatecznie skontaktowałam sie z moim AP i ustaliłam, że wystarczającym będzie wysłanie teczki z pismem przewodnim i dołączeniem zwykłego spisu (kto komu przekazuje i co) i odnotowanie faktu przekazania na wykazie spisów zd-odb i samych spisach.
10
Archiwa Zakładowe / Odp: kwerenda czy udostępnienie informacji publicznej?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eliza dnia Lipiec 24, 2024, »
(chyba dobrze zrozumiałem - ktoś coś w jednostce robił, skończył i dokumenty przekazał do starostwa...?).
zgadza się, tak u nas to wygląda my robimy i przekazujemy dokumentację do starostwa.

Skoro więc całość wnioskowanej dokumentacji znajduje się w Starostwie, to proponuję skorzystać z symbolu 1511, jako wniosek przekazany do załatwienia do Starostwa (wg. właściwości), a błędnie adresowany do Państwa. Ew. w piśmie przewodnim wytłumaczyć sytuację z przekazaniem tych dokumentów.
pozdrawiam

tutaj właśnie nie do końca mi pasuje przekazanie do załatwienia do Starostwa bo wnioskodawca w zasadzie dobrze się zwrócił bo nasza jednostka widnieje na piśmie jako wytwórca pisma i w zasadzie wnioskodawca nie mógł wiedzieć, że dokumentacja o którą prosi została przekazana do Starostwa.

U nas do tej pory każde takie pismo trafia do archiwisty i archiwista odpisuje, że dokumentacja została przekazana i wskazuje miejsce gdzie. Ja uważam, że to nie archiwista powinien odpisać tylko pracownik komórki merytorycznej która wytworzyła, a następnie przekazała np. do starostwa dokumentację.
Strony: [1] 2 3 ... 10