Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Archiwa Zakładowe / Odp: akty notarialne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zbigniew Marek dnia Dzisiaj o 08:45 am »
Jeżeli tak, to
czy można wtedy obniżyć kategorię do B10?
- raczej nie, bo kategorię archiwalną można "podwyższyć", ale nie można "obniżyć" (takie zasady ...). Poza tym dlaczego B10, a nie np. B5, B3, B2, Bc ...?

Nie mogę znaleźć odpowiedniej klasy w JRWA z 2011 roku...
JRWA z 1999/2003 - "72210, Prawo pierwokupu, kat B25", a JRWA z 2011 - "6823, Zakup nieruchomości, kat. A". Może nie warto szukać ...? ;)
3
Archiwa Zakładowe / Odp: akty notarialne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bela dnia Lipiec 12, 2018, »
... Być może przedmiotowe zbiory wypisów aktów notarialnych dotyczą nieruchomości, co do których z mocy prawa prawo pierwokupu nie przysługiwało i dlatego wypisy te wylądowały w "lewych" teczkach ...
Jeżeli tak, to czy można wtedy obniżyć kategorię do B10?
Nie mogę znaleźć odpowiedniej klasy w JRWA z 2011 roku...
4
Na stronie NDAP ukazała się informacja o spotkaniu ze srodowiskiem naukowym: https://www.archiwa.gov.pl/pl/aktualnosci/4762-synergia-dzia%C5%82a%C5%84-archiwist%C3%B3w-i-badaczy-naukowych

cyt. "Na zakończenie spotkania zdecydowano o powołaniu zespołu, który będzie koordynował współpracę dla osiągnięcia synergii i określenia dobrych praktyk w zarządzaniu współczesnym archiwum".
Będzie zespół  ;)

6
Silva rerum... / Odp: Archiwa i archiwiści w literaturze i filmie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Filip Kwiatek dnia Lipiec 12, 2018, »
A teraz na poważnie.
O. Augustyn Pelanowski "Życie udane czy udawane".

"W Dniu Ostatecznym ustawi się kolejka jak do Komunii Świętej, każdy ze swoim archiwum, każdy będzie miał swoją osobistą faktografię..."
7
Silva rerum... / Odp: Dlaczego archiwiści są sfrustrowani?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Filip Kwiatek dnia Lipiec 12, 2018, »
Warszawski SAP ma dużą powierzchnię magazynową w Łubnej.

http://sap.waw.pl/dzialalnosc-uslugowa/kontakt-2
9
Archiwa Zakładowe / Odp: akty notarialne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zbigniew Marek dnia Lipiec 12, 2018, »
Tutaj faktycznie raczej chodzi o wykonywanie przez wójta/burmistrza/prezydenta prawa pierwokupu (art. 109 i nn ustawy o gospodarce nieruchomościami), a zatem zgodnie z jrwa z 1999 r. i noweli z 2003 r. właściwą teczką jest ?72210, Prawo pierwokupu?. Niestety kat. arch. B25 ...

Każdy przekazywany przez notariusza wypis aktu notarialnego powinien wszczynać nową sprawę kończącą się złożeniem przez wójta/burmistrza/prezydenta oświadczenia o skorzystaniu z prawa pierwokupu lub odstąpieniem od skorzystania z tego prawa.

Być może przedmiotowe zbiory wypisów aktów notarialnych dotyczą nieruchomości, co do których z mocy prawa prawo pierwokupu nie przysługiwało i dlatego wypisy te wylądowały w "lewych" teczkach ...
10
Silva rerum... / Odp: Dlaczego archiwiści są sfrustrowani?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mad_Cyclist dnia Lipiec 12, 2018, »
Frustracje powoduje brak miejsca na magazyn archiwalny. Jeśli ktoś z szanownych forumowiczów miałby wieści o powierzchni magazynowej od 100 do 150 mkw do wynajęcia w Warszawie lub okolicy. Proszę o informację. Z góry zaznaczam, że prywatne przechowalnictwo nie wchodzi w grę.
Strony: [1] 2 3 ... 10