Ankieta

Gdzie urządzić zjazd IFAR?

W Poznaniu tam jest pięknie!
5 (55.6%)
W Koszlinie - morze, plaża...
2 (22.2%)
W Zwierzyńcu - lubię piękny las!
0 (0%)
Nie ja proszę Stary Sącz!
2 (22.2%)

Głosów w sumie: 8

Głosowanie skończone: Maj 02, 2008,

Autor Wątek: II Zjazd IFAR  (Przeczytany 47974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ewa33

  • Gość
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 23, 2009, »
Serdeczne dzięki dla wszystkich dyskutantów za reakcję! Nie wiem tylko dlaczego spotkało mnie tyle zarzutów  :'( Próbowałam bowiem dyskusji. Muszę jednak jakoś zareagować. Po pierwsze to w ramach zjazdów IFAR jest dyskutowana ZoSIA i słownik, więc łączę NAC i IFAR. Poza tym IFAR jest nieformalną grupą osób (i bardzo dobrze!) i chyba nie muszę uczestniczyć w zjazdach by móc zabierać głos  ;) A tak naprawdę to po prostu doskwiera brak czasu i czasami nie pasujący termin. Poza tym obie opisane przeze mnie inicjatywy powinny oprócz forów prywatnych omawiane być przede wszystkim w gremiach do tego powołanych i działających w sieci archiwów państwowych, bo kto tak naprawdę za wszystko weźmie odpowiedzialność?! To są zbyt ważne sprawy by omawiać je wyłącznie na zjazdach IFAR? Poza tym w pewnym momencie muszą nabrać kształtu formalno-prawnego, bo przecież działamy w sferze finansów publicznych i w administracji publicznej... Zachęcam nadal do rozmowy i do działania po wypracowaniu wspólnych rozwiązań, z naciskiem na "wspólnych".
Serdecznie pozdrawiam licząc na sympatyczny odzew

Ps. Mała złośliwość - a czy Ifarowicze uczestniczą w innych zjazdach i konferencjach niż własne? Nie pamiętam bowiem takich wystąpień, ale może to problem z moją pamięcią. :-[

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 23, 2009, »
Ja podtrzymuję zdanie Maćka aby nie łączyć dwóch spraw - tj. IFAR i NAC  - spotykamy się nieformalnie i gadamy w 98% o archiwistyce (ostatnio od 20.00pm do 1.00am gadaliśmy na skypie o ZoSIA - tak przy okazji jak znajdziesz wieczorem czas to zapraszamy do dyskusji dzięki skypowi - możesz z nami pogadać z dowolnego miejsca w Polsce - nawet z jakiegoś parku z hotspotem).
O ZoSIA mówiliśmy z racji wdrożenia w Poznaniu o SNAC z racji tego, że m.in. Hania brała udział w opracowaniu wielu haseł.
Nie przenosiłbym też ciężaru inicjowania i wykonywania wszystkiego na NDAP i czy inne gremia one są tymi instytucjami które nadają ostateczny kształt. Zazwyczaj też Ewo33, pracujemy tak, że omawiamy jakiś problem, wyciągamy wnioski i z gotowymi pomysłami konsultujemy się z NDAP (np. projekty zmian w przepisach, zmiany w ZoSIA etc.). Nie musisz się też martwić o fundusze publiczne - w dużej mierze praca przez nas wykonywana jest robiona za darmo -lubimy to robić! (np. nikt nie dostaje pieniędzy za pisanie postów, moderację czy administrację tego forum - co różni się od praktyki pracy przy innych stronach archiwalnych).
Co do konferencji i zjazdów przyjmuję to jako złośliwość lub niewiedzę - bo w zeszłym roku mówiłem o ZoSIA na 5 konferencjach (poza NAC - żeby nie było :)...)

Pozdrawiam,

Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Anna Sobczak

  • Moderator
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 460
    • LinkedIn
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 04, 2009, »
Zjazdy dyskutantów też zapewne służą intensywnej wymianie poglądów. W ubiegłym roku proponowałam Rufusowi udostępnienie materiałów ze zjazdu także osobom nieobecnym, np. w postaci artykułu w periodyku archiwalnym, ale do tego nie doszło. Może w tym roku uda się poznać treść dyskusji zjazdowej i główne wnioski z niej płynące?

Mam nadzieję, że dojdzie do publikacji (papierowej lub elektronicznej albo obu, aby jak najwięcej osób miało do tego dostęp) naszych wniosków,  prezentacji i referatów z II Zjazdu, gdyż warto się dzielić swoimi poglądami z innymi. Ja na przykład planuję przedstawić krótkie sprawozdanie z tej konferencji na najbliższym spotkaniu naszego oddziału SAP w Szczecinie, aby podzielić się moimi wrażeniami z Poznania.
Pozdrawiam,
Anna Sobczak

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 17, 2009, »
a kiedy bedzie III Zjazd Chetnie bym  się pojawił  ;)

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 18, 2009, »
Witam,
właściwie czas się nad tym zastanowić!
Może w czerwcu? Drugie pytanie - gdzie?

pozdrawiam
wojtek
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Filip Kwiatek

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 19, 2009, »
Może Szanowny Admin wzorem poprzedniego razu wrzuciłby ankietę? O ile pamiętam jak do tej pory są dwie propozycje "nadmorskie" Koszalin i Szczecin...

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 07, 2009, »
Witam,

  I zapraszam do nowego wątku III Zjazd IFAR :)

Pozdrawiam,

Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...