Ankieta

Gdzie urządzić zjazd IFAR?

W Poznaniu tam jest pięknie!
5 (55.6%)
W Koszlinie - morze, plaża...
2 (22.2%)
W Zwierzyńcu - lubię piękny las!
0 (0%)
Nie ja proszę Stary Sącz!
2 (22.2%)

Głosów w sumie: 8

Głosowanie skończone: Maj 02, 2008,

Autor Wątek: II Zjazd IFAR  (Przeczytany 47948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline luke

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 14, 2008, »
Wszyscy w rozjazdach, a co II zjazdem IFAR?
jakieś terminy?

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 14, 2008, »
A witam, witam :)


 Myślę, że powinniśmy się ustawić gdzieś na listopad - bo zaczyna się prawie okres wdrożenia i teraz zamiast IFAR będzie roadshow w nacomobilu tj. wdrażania w Kraśniku, Radzyniu, Chełmie, Lublinie i Poznaniu.. I właśnie w okresie wdrożenia w Poznaniu proponuję zjad IFAR w celu zobaczenie na żywo jak to sie robi (tj. wdraża ZoSIA etc.). Mam tylko prośbę bo póki co mam zgłosiły sie trzy osoby do referatów (w tym ja)...
WIĘCEJ REFERATÓW proszę!


pozdrawiam

Rafał Magryś
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline luke

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 15, 2008, »
Cytuj
WIĘCEJ REFERATÓW proszę!
Po szkoleniu w Bratysławie może będę mógł coś przedstawić w ramach konserwacji fotografii.

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2008, »
Witajcie,

Mamy miejsce IFAR II -teraz pora wybrać termin. Ze względu na wdrożenie ZoSIA w AP Poznań w październiku-listopadzie br proponuję weekend 15-16 listopada. Poznań będzie w trakcie wdrożenia ale myślę, że właśnie będzie to interesujące zobaczyć jak takie wdrożenie wygląda i porozmawiać o problemach z nim związanych oraz zobaczyć system w akcji...

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2008, wysłana przez Rafał Rufus Magryś »
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 07, 2008, »
Witajcie,
jak dla mnie termin może być.

pozdrawiam
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

kocibrzuch

  • Gość
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 15, 2008, »
Tak czy owak mnie jedak nie będzie. Kwestia pewnych priorytetów połączona ze spadkiem ochoty.

Offline Anna Sobczak

  • Moderator
  • starszy(a) archiwista(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 460
    • LinkedIn
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 20, 2008, »
Witam!

Na początku września będę na konferencji Preparatory Conference for the 8th European Conference on Digital Archiving in 2010 w Szwajcarii. Będziemy rozmawiać o wyzwaniach stojących przed archiwistami i archiwami w związku z rozwojem technologii informatycznych (digitalizacja, e-dokumentacja, e-archiwa itp.) oraz o zagadnieniach jakie mogłyby zostać poruszone za dwa lata na konferencji. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje proszę pisać.

Czy jest jakieś ograniczenie związane z tematyką II Zjazdu IFAR?
Mogłabym przedstawić wnioski z tej konferencji. Tylko, że mi pasuje, aby zjazd odbył się przed 20 października br., gdyż po tym terminie wyjeżdżam na projekt naukowy i będę zajęta do połowy grudnia br.

Pozdrawiam :)
Pozdrawiam,
Anna Sobczak

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 21, 2008, »
Witam,

 Niestety nie możemy przesuwać terminu. Można natomiast podesłać materiały lub inną osobę, która przedstawi referat.

Pozdrawiam
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 21, 2008, »
Widzę też, że nie ma raczej zastrzeżeń odnośnie terminu i miejsca.
Zjazd IFAR odbędzie się zatem weekend 15-16 listopada w Poznaniu.

Proszę o nadsyłanie propozycji referatu do 31 października br

Pozdrawiam
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Bogusława Deryło

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 24, 2008, »
Czy już wiadomo gdzie dokładnie będziemy "obradować"? W siedzibie AP?
Może ktoś ma namiary na tanie noclegi w Poznaniu ....

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 07, 2008, »
Drodzy Forumowicze,

 Ze względu intensywne prace nad ZoSIA (m.in. nad migracją danych z Poznania) przesuwam termin zjazdu IFAR na weekend 13-14 grudnia 2008 roku.
W przyszłym tygodniu zaprezentuję program konferencji.

Pozdrawiam,
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Kazimierz Schmidt

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 12, 2008, »
Tyle się teraz dzieje rzeczy związanych z informatyzacją że np. wymienię:
- prace nad nowelizacją ustawy o informatyzacji (i rozporządzeń w tym o "minimalnych wymaganiach")
- zakończenie konsultacji do EIF 2.0 (warto zobaczyć że nadal nie są to Ramy Interoperacyjności ale raczej wytyczne do tego co takie ramy powinny zawierać..)
- prace nad Krajowymi Ramami Interoperacyjności - KRI (być może jako rozporządzenie do nowej ustawy o informatyzacji)
- "odpalanie" Portalu Interoperacyjności na ePUAP (tu sam powinienem ostro pracować i mam znaczne zaległości więc biję się w piersi)

a także:
- prace nad nowelizacją ustawy o ochronie danych osobowych (nowa ustawa ODO może skutecznie wpłynąć na informatyzację)
- zbliżające się podsumowanie prac Zespołu ds Digitalizacji (tego powołanego przez MKiDN w 2006 r)
Zapytacie co to ma wspólnego z archiwami? Bezpośrednio z tworzeniem inwentarzy w ZoSIA może niewiele (oprócz minimalnych wymagań dla systemów, ochrony danych osobowych, digitalizacji  itd., ;) ).

I tak sobie myślę, że jeśli tematyka zjazdu IFAR miałby być poszerzona o ww. kwestie to może warto byłoby w ogóle przenieść II zjazd IFAR na wiosnę 2009. Tym bardziej że Rafał pisze jeszcze o intensywnych pracach nad ZoSIA. To dało mi dodatkowo do myślenia bo jak wiadomo koniec roku oznacza intensywne prace wszędzie gdzie coś się nowego tworzy bo się po prostu trzeba porozliczać z projektów. Mnie też dosięga parę spraw "koniecznie do końca roku".
Mądrzy księgowi wymyślili bowiem, że należy rozliczać się w trybie rocznym i nie można ot tak sobie przenosić niewykorzystanych środków na rok następny, (nawet z przyczyn obiektywnych bo nie wiadomo czy w przyszłym roku będzie na to, itd...) więc wszyscy którzy chcą dokończyć projekty będą mieli sporo pracy.

Poznań jest świetnym miejscem bo ma dobre połączenia z innymi miastami (jest tak dobry jak Warszawa i prawie tak dobry jak Kraków, Katowice i Wrocław). Ale ten termin. A może jest jeszcze możliwe zaplanowanie terminu w marcu 2009? Ja wiem, że może to głupio brzmi bo już był termin przekładany, ale wtedy będzie też dużo więcej wiadomo. Może także o tym co można planować na 2009...
Kazimierz Schmidt

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Jednak w grudniu...
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 13, 2008, »
Witajcie,

 Kazimierz ma sporo racji. Koniec roku to trudny okres i w sumie najgorszej roboty bo papierkowej... - sprawozdania, wyliczenia, zgodność z założeniami etc. etc. 'ogrom i nawałnica'.
Ma też rację co do przyszłego roku który jawi się jako spełnienie przysłowia 'obyś żył w ciekawych czasach'.
Jednak gdybyśmy trzymali się tego toku rozumowania - też nie byłoby Zjazdu bo należałoby czekać na NAC, ZoSIA etc.
Ale Zjazd był i oprócz wymiany myśli archiwalnej bawiliśmy się doskonale (co choć trochę witać na zdjęciach). I tego nam życzę na najbliższym Zjeździe w tym - roku 13-14 grudnia 2008 w Poznaniu.

Pozdrawiam serdecznie,

Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 13, 2008, »
Witajcie,


 Istnieje możliwość załatwienia tańszych noclegów w Poznaniu dzięki uprzejmości dyrektora AP w Poznaniu p. Krystka. Osoby zainteresowane proszę o kontakt na priv do dnia 21 XI 2008.


Pozdrawiam,

Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Odp: II Zjazd IFAR
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 13, 2008, »
Witajcie,
wiosna zawsze jest sympatyczniejsza niż zima i rzeczywiście pracy jest teraz sporo, ale pewnie podobnie będzie wiosną... Więc też jestem zdeterminowany na termin grudniowy. Mam przy tym nadzieję, że pan Kazimierz Schmidt znajdzie jednak czas żeby dołączyć do nas w Poznaniu.

pozdrawiam
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you