Autor Wątek: Przewóz dokumentów a prawo przewozowe i licencja  (Przeczytany 6377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grzesl

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
Witam ponownie
Kolejny raz robę "akcję" przewozu dokumentów i teraz przy podpisywaniu umowy z firmą wykonywyjącą usługi, biuro prawne wymaga LICENCJI PRZEWOZOWEJ.
Na marginesie firmy przewozowe  (posiadające licencje) nie chcą zająć się pakowaniem i układniem dokuemntów. Oni świadczą tylko usługi transportowe na dużą skalę (całe palety lub kontenery)

A osoby z firmy przeworzącej dokumenty twierdzą że licenja nie jest wymagana dla pojazdów do 3,5t.
Może podacie jakieś wyjście z sytuacji :-\
Pozdrawiam
Grzegorz Łęcki

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Przewóz dokumentów a prawo przewozowe i licencja
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2008, »
grzesl, ale w czym właściwie jest problem? W różnicy interpretacji przepisów prawa przewozowego/transportowego przez prawników i przewoźników??  :-\ Zamiast szukania rozwiązania problemu (jeśli jeszcze jest aktualny) na forum archiwalnym, czy jakimkolwiek innym, proponuję porozmawiać z jednymi i drugimi. Przecież chodzi o tylko o podpisanie umowy. A czytałeś w ogóle te przepisy? Ja stawiam że to prawnikom coś się ubzdurało, ale ja nie lubię prawników  ;)
Myślę że ludzi do załadunku można nająć osobno.
Jarek Orszulak

Offline grzesl

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przewóz dokumentów a prawo przewozowe i licencja
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2008, »
Podobno problem jest w odpowiedzialności za towar.
Jeśli posiada licencję to stosuje się prawo przewozowe i w razie ewentualnego wypadku, zagubienia, kradzieży wszystko jest jasne. Łatwo uzyskać odszkodowanie i odpowiedzialność wg prawa jest tylko na przewoźniku.
Jeśli nie posiada licencji wtedy stosuje się tylko KC i nie jest tak różowo. Odpowiedzialność za ew zagubienie, wypadek losowy itp spada także na Archiwum -brak nadzoru.
W sumie  bierzemy licencjonowaną firmę (licencja na transport) i zlecamy jej całość.
Dzięki licencji cena x2, za wymagania trzeba płacić  ;D
Pozdrawiam
Grzegorz Łęcki

Grzegorz

  • Gość
Odp: Przewóz dokumentów a prawo przewozowe i licencja
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2008, »
Ja korzystałem w takiej sytuacji z dobrej firmy zajmującej sie przeprowadzkami są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej i to wystarczyło. Ponadto mają najczęściej pudła do transportu lub inne pojemniki oraz ludzi do załadunku. Za odpowiednią opłatę (no i pod kontrolą ;) ) nawet na regały ułożą.