Autor Wątek: Jaka klasa rzeczowa? - ubezpieczenia zdrowotne  (Przeczytany 4278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline albinka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 83
Jaka klasa rzeczowa? - ubezpieczenia zdrowotne
« dnia: Marzec 04, 2008, »
I czy można ubezpieczenia zdrowotne FORMULARZ ZZA zaliczyć do ubezpieczeń społecznych? Mój wykaz akt dysponuje tylko taka klasą: Ubezpieczenia społeczne w tym w ramach ZUS?  
i czy można w jednej teczce łaczyć wnioski ZUA z ZWUA, np. nazwiskiem osoby? Albo jak wogóle układać takie dokumenty w obrębie teczki i jak ma wyglądać lista jej zawartości: czy tadycyjny spis spraw, czy może lepiej rejestr kancelaryjny (skoro są to akata jednolite?)

proszę o odp.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline luke

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z ubezpieczeniami zdrowotnymi :(
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2008, »
I czy można ubezpieczenia zdrowotne FORMULARZ ZZA zaliczyć do ubezpieczeń społecznych? Mój wykaz akt dysponuje tylko taka klasą: Ubezpieczenia społeczne w tym w ramach ZUS?  
i czy można w jednej teczce łaczyć wnioski ZUA z ZWUA, np. nazwiskiem osoby?
Wydaje się, że zgłoszenie do ubezpieczeń/zgłoszenie zmiany danych osoby ubezpieczonej ZUS ZUA i wyrejestrowanie z ubezpieczeń ZUS ZWUA można by połączyć w jedną sprawę/nazwisko. Ale może niech wypowiedzą się fachowcy w tej dziedzinie, a ja nie będę gdybał.

Offline Necho

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 36
Odp: problem z ubezpieczeniami zdrowotnymi :(
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2008, »
Ubezpieczenie zdrowotne, to jeden z elementów ubezpieczenia społecznego.
Zarówno formularz ZZA, ZIUA, jak i ZWUA stanowią tzw. dokumenty zgłoszeniowe. Ustawa o ubezpieczeniach społecznych przewiduje 5-letni okres ich przechowywania. Domyślam się, że taki sam okres został przewidziany w Twoim JRWA. W momencie kiedy nie dokonano uszczegółowienia w ramach hasła ?Ubezpieczenia społeczne? wszystkie powyższe zgłoszenia powinny znaleźć się w jednej teczce.

Jeżeli chodzi o układ akt w obrębie teczki, to nie zachodzi tutaj potrzeba stosowania jakiegoś specjalnego podejścia. Innymi słowy potraktuj to jak zwykłą teczkę akt spraw (kat. B oczywiście).

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaka klasa rzeczowa? - ubezpieczenia zdrowotne
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2014, »
Ja w swoim archiwum sądowym natknąłem się na segregator zatytułowany "wnioski o zmianę kasy chorych". Nie bardzo wiem do jakiej kategorii to przyporządkować. Czy można to też podciągnąć pod ubezpieczenie społeczne?