Autor Wątek: Obieg dokumentów - wprowadzanie rejestrów kancelaryjnych  (Przeczytany 4478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michalina

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Witam!
Zgodnie z instrukcją kancelaryjną dla organów powiatu :Decyzję w sprawie wprowadzenia rejestru kancelaryjnego dla określonej grupy spraw podejmuje kierownik wydziału właściwego w sprawach organizacyjnych
Moje pytanie:jak wyglada taka decyzja i co powinna zawierać?, czy powinien być ustalony wzór takiego rejestru kancelaryjnego? bo przecież zgodnie z definicją rejestr kancelaryjny stanowi równoważnik spisu spraw.
Za pomoc z góry dziekuję:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: wprowadzanie rejestrów kancelaryjnych
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2008, »
nie wiem, czy pytanie jest jeszcze aktualne, ale tu nie chodzi o decyzję-dokument, tylko o decyzję w sensie potocznym. Czyli kierownik ją podejmuje i informuje o tym całą jednostkę i pracowników. A rzeczywiście, wzoru rejestru nie zawadziłoby też przy okazji ustalić. Z rejestrami kancelaryjnymi jest taki kłopot, że do końca nie wiadomo co nimi jest a co nie. Jest szereg przepisów nie-archiwalnych narzucających na różne jednostki organizacyjne prowadzenie przeróżnych rejestrów, które zwykło się często uważać za kancelaryjne, ale tego czy są one nimi rzeczywiście, tego nie jestem pewien.
Jarek Orszulak