Autor Wątek: skaner płaski  (Przeczytany 5703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bogusława Deryło

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 159
skaner płaski
« dnia: Październik 01, 2007, »
Chcemy kupić skaner płaski A3 - jak najlepszy, ale w cenie do 3500 zł. Czy ktoś mógłby mi polecić konkretny model. Najlepiej, żeby sie nadawał do robienia kopii wzorcowych.

Offline GrzegorzD

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
    • http://www.ddp.pl
Odp: skaner płaski
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2007, »
Witam pięknie,

3500 tys. zł to niestety trochę za mało na odpowiedni skaner :(. W tej cenie dostępne są skanery A3 nawet o dość wysokiej rozdzielczości ale niestety nie w tym rzecz. Jakość cyfrowego obrazu otrzymanego w procesie skanowania zależy głównie od jakość optyki skanera. Urządzenia wyposażopne w "przyzwoitą" optykę dają znacznie lepsze rezultaty jeżeli chodzi o np. ilość zachowanych informacji, ostrość obrazu, itp. od popularncych, tanich urządzeń o rozdzielczościach sięgających tysięcy punktów na cal. Ceny dobrych, płaskich skanerów A3 do zastosowań profesjonalnych sięgają nawet 50 tys zł.

Pozdrawiam
Grzegorz 

Offline Bogusława Deryło

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: skaner płaski
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2007, »
Wiem, że 3,5 tyś. to mało na porządny skaner, ale tylko tyle możemy na niego przeznaczyć. Ponieważ rozmowy z handlowcami są dosyć trudne, bo zachowują się, jakby chcieli wcisnąć taki model, jaki im pasuje, mam nadzieję, że ktoś może doradzi nam jakiś model najlepszy za taką cenę. Z kopii wzorcowych możemy zrezygnować, wystarczy że da się zrobić porządne użytkowe z przyzwoitym odaniem kolorow.
Będe wdzięczna za wszelkie propozycje i uwagi.