Autor Wątek: IZA 5.0  (Przeczytany 44997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Odp: IZA 5.0
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 22, 2007, »
Witam
Jeśli chcesz dodać dodatkowe opisy to chyba trzeba zmienić formularz INWNETARZDA. W Źródle wierszy wystarczy dopisać żądaną wartość i będzie ją można wprowadzać w tym formularzu. Takie zmiany są chyba dopuszczalne?
Czy może chodzi o coś innego?
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

kocibrzuch

  • Gość
Odp: IZA 5.0
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 22, 2007, »
Ano, to je ono.
Dzięki.
I osobiście mi wstyd, żem taki Accesowo nie kumaty.

Offline Maciej Zdunek

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: IZA 5.0
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 22, 2007, »
Cytuj
Jest obejście, choć uciążliwe i raczej nie tędy droga: skopiować całą kolumnę do Excela, nanieść odpowiednie zmiany i przekleić z powrotem.
Nie będę go jednak stosował, bo obawiam się, że coś się może prędzej czy później kiedyś sypnąć.
Nie trzeba aż tak; wystarczy wprowadzić dowolną wartość w tabeli, a nie w formularzu.
Cytuj
Takie zmiany są chyba dopuszczalne?
Abstrahując od tego co napisałem wyżej (z czego wynika, że sami też tak robimy), obawiam się że chyba nie (?). Pamiętam, że podczas dyskusji nad IZĄ 5 lub 6 (już nie pamiętam), nalegano na to, żeby lista ta była zamknięta i niczego do niej nie dopisywano na własną rękę. Ale dlaczego? Oto jest pytanie...
Absens carens

kocibrzuch

  • Gość
Odp: IZA 5.0
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 22, 2007, »
Niestety pole jest też zbyt małe, by przyjąć potrzebną mi liczbę danych.
A skoro kombinować nie można to nie będę.
Dlaczego lista jest zamknięta? Bo może ktoś nie wyobraża sobie sytuacji, że w jednej jednostce mogą być i luzy i poszyty i księga.

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Odp: IZA 5.0
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 22, 2007, »
Pamiętam, że podczas dyskusji nad IZĄ 5 lub 6 (już nie pamiętam), nalegano na to, żeby lista ta była zamknięta i niczego do niej nie dopisywano na własną rękę. Ale dlaczego? Oto jest pytanie...
Skoro nalegano, żeby nie rozszerzać listy to pewnie po to, by nie było innych niż w liście opisów jednostek, a więc nie ma znaczenia ,czy rozszerzone opisy dodane są do tabel, czy poszerzy się formularz. I tak i tak zamknięcie listy jest omijane. Rzeczywiście zasadne jest pytanie: dlaczego nie rozszerzać tej listy skoro ewidentnie pojawia się taka potrzeba?
Cytat: Kocibrzuch
Niestety pole jest też zbyt małe, by przyjąć potrzebną mi liczbę danych.
To już niestety kwestia zmian w tabeli, a tam na pewno grzebać nie pozwolono...
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you