Autor Wątek: Problemy przy kopiowaniu danych w IZIE  (Przeczytany 5396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Problemy przy kopiowaniu danych w IZIE
« dnia: Czerwiec 01, 2007, »
Witam
Problem pojawia się przy kopiowaniu zawartości tabeli Inwentarz i polega na tym, że komputer zwyczajnie odmawia współpracy. Dzieje się tak przy wielkości ok. 2 tys. rekordów. W Menedżerze Zadań widzę obciążenie procesora na 100% ale nic się nie dzieje - muszę zamykać Accessa przez Menedżera. Macie może doświadczeni koledzy jakie tips and tricks na takie sytuacje?
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Maciej Zdunek

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problemy przy kopiowaniu danych w IZIE
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2007, »
To zależy od konfiguracji komputera, ale ja również napotykam podobny problem. Jednak występuje on przy większej ilości - np. kiedy kopiuję kilka(naście) tysięcy rekordów do schowka i próbuję wkleić, np. do Excela, komputer przestaje reagować i sprawia wrażenie jakby się powiesił. Dłuższą chwilę trwa, zanim powróci do stanu normalnego, ale przy odrobinie cierpliwości mozna się doczekać :) Nie wiem czy to podobny problem?
Absens carens

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Odp: Problemy przy kopiowaniu danych w IZIE
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2007, »
Witam
Komputer jest niezły (AMD 1,7, 256 RAM), więc zasadniczo powinien sobie radzić. Choć właściwie jeśli wziąć pod uwagę, że po takiej operacji plik bazy danych "tyje" do ponad 200 MB, to może to jest właśnie kwestia konfiguracji komputera. A co do cierpliwości... Wydawało mi się, że jestem cierpliwy ;)
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problemy przy kopiowaniu danych w IZIE
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2007, »
Witam,

 Komputer dobry ale pamięci za mało. Żeby chociaż 512, że o 1024 nie wspomne :)...


Pozdrawiam,


P.S. Na tycie kompaktowanie i optymalizacja :)
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Wojciech Woźniak

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1132
Odp: Problemy przy kopiowaniu danych w IZIE
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2007, »
Witam
Dzięki, przynajmniej wiem skąd te problemy.
A może któryś z Kolegów zmontował sobie małą aplikację z kwerendami aktualizującymi, która potrafi skopiować określony zespół (zespoły) pomiędzy dwiema bazami i chciałby ją udostępnić...? ;) Taki archiwalny half-opensource...
Sometimes you eat the bear
and sometimes the bear eats you