Internetowe Forum Archiwalne > Archiwa Zakładowe

Archiwum zakładowe w sądzie - przyjmowanie, udostępnianie, brakowanie

(1/103) > >>

muniekdm:
Interesuje mnie zagadnienie dotyczące wypożyczeń. Jak to jest, jeśli np. wydział cywilny chce skorzystać z akt wydziału karnego, jak to wyglada od strony praktycznej Do tej pory było tak, że pismo z zapytaniem trafiało do karnego, osoba z karnego wypożyczała akta  i przekazywała do karnego, ale moim zdanem to niepotrzebne komplikowanie, prosze o pomoc w tej sprawie

Dzbo:
Taki tok wydaje się słuszny.Dysponentem dokumentacji może być tylko ich właściciel.

muniekdm:
Czyli powinien decydować archiwista, skoro akta zostały przekazane do archiwum i powinien udostępniać akta zainteresowanej komórce, skoro wydział karny chce skorzystać z akt cywilnego, powinno się to odbywac na podstawie karty udostępniania, cywilny wydaje zgodę i osoba z wydziału karnego odbiera akta bezpośrednio z archiwum, mam rację.

Pawel:
Według Instrukcji Archiwalnej dla Sądów na akta udostępniane poza archiwum może wyrazić zgodę tylko kierownik komórki w której akta powstały. U mnie wyglada to tak, że wydziały między sobą załatwiają te sprawy, czyli przychodzi osoba z wydziału Cywilnego po akta cywilne (oczywiście z rewersem) i póżniej już na wydziale udostępnia drugiemu wydziałowi, czyli karnemu. Wolę w taki sposób gdyż zapobiega to wypadkom w których Wydział karny zagubiłby powyższe akta cywilne, a ja musiałbym tłumaczyć się przed kierownikiem wydziału cywilnego. Tak więc nie interesuje mnie co się dzieje z tymi aktami po podjęciu przez wydział, zawsze wydaję takie akta wydziałom, które te akta wytworzyły.

muniekdm:
Mam pytanie, na jakiej podstawie wypożycza się akta, bo ja u siebie wprowadziłem rewersy. Chciałbym się dowiedzieć, jak to jest w innych sądach. Bęę bardzo wdzięczny za wzór rewersu bądź karty udostępniania.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej