Autor Wątek: Przepisy kancelaryjno-archiwalne dla szpitali  (Przeczytany 11548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

archiwista

  • Gość
Przepisy kancelaryjno-archiwalne dla szpitali
« dnia: Październik 18, 2004, »
Witam
Gdzie mogę znaleźć instrukcję kancelaryjną i rzeczowy wykaz akt konkretnie dla SZPZOZ.  Czy opublikowano to gdzies w internecie?
Niestety napotkalem jedynie w/w akty dla organów gmin i związków miedzygminnych.
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline Aleksandra Czapelska

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 16
instrukcja kancelaryjna i rzeczowy wykaz akt dla szpitali
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2004, »
Szanowny Panie!
Nie wiem dokładnie, co Pan ma na myśli – przypuszczam, że Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej. Niestety, nie ma czegoś takiego jak jedna instrukcja kancelaryjna i rzeczowy wykaz akt dla szpitala. SZPZOZ są jednostkami organizacyjnymi samorządu terytorialnego. Ich archiwa zakładowe pozostają pod nadzorem właściwego terytorialnie archiwum państwowego. Każda z jednostek pod nadzorem samodzielnie przygotowuje instrukcję kancelaryjną oraz rzeczowy wykaz akt, które uzgadnia z właściwym archiwum państwowym, dlatego nie mogę Panu służyć żadnym „gotowcem”. Jedynym przykładowym wykazem akt, i to tylko w części dotyczącej zarządzania, jest załącznik do rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z 16 września 2002 r. w sprawie postępowania z dokumentacją, zasad jej klasyfikowania i kwalifikowania oraz zasad i trybu przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych (Dz. U. nr 167, poz. 1375, z  9.10.2002 r.). Najlepiej będzie zwrócić się do właściwego archiwum państwowego, które udzieli pomocy metodycznej.  
Pozdrawiam
Aleksandra Czapelska

Offline Edyta

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
instrukcja kancelaryjna i rzeczowy wykaz akt dla szpitali
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2005, »
Myślę, że warto też sięgnąć do następujących przepisów:

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 30 lipca 2001 r. w sprawie rodzajów indywidualnej dokumentacji medycznej, sposobu jej prowadzenia oraz szczegółowych warunków jej udostępniania (Dz.U. Nr 83, poz. 903)

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 10 sierpnia 2001 r. w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej w zakładach opieki zdrowotnej, sposobu jej prowadzenia oraz szczegółowych warunków jej udostępniania (Dz.U. Nr 88, poz. 966)

Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 15 września 1997 r. w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej służby medycyny pracy oraz sposobu jej prowadzenia i przechowywania (Dz.U. Nr 120, poz. 768)

Offline Ola Obuchowicz-Sawicz

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 23
instrukcja kancelaryjna i rzeczowy wykaz akt dla szpitali
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2006, »
co do tego ostatniego to proponuję raczej sięgnąć po ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA z dnia 16 stycznia 2003 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej służby medycyny pracy oraz sposobu jej prowadzenia i przechowywania (Dz. U. z dnia 4 marca 2003 r.)