Autor Wątek: 100 dni nowego Dyrektora Naczelnego  (Przeczytany 3265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kołatek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 173
100 dni nowego Dyrektora Naczelnego
« dnia: Styczeń 05, 2007, »
Za kilka dni setny dzień pracy nowego nam ... panującego. Uff... Czy bedzie raport z tych 100 dni (sukcesy, porazki, etc.)? Czy bedzie "raport otwarcia" (jeden z premierow kiedys byl zrobił taki). Co zastał nowy dyrekotr? Czy NDAP było stajnia Augiasza?
Obecnie w NDAP przybyło kilka etatów:

http://bip.ap.gov.pl/dokument.php?iddok=933&idmp=936&r=o

wiec porzadki były konieczne, a miało byc tanie państwo. Lepiej pozyskac nowy etat niz czytnik do mikrofilmów dla niektórych pracowni naukowych! Po co umilac prace użytkownikom - oni przywyczaili sie do NRD-owskich skrzypiacych czytników.

Offline Anna Laszuk

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 161
100 dni nowego Dyrektora Naczelnego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2007, »
Szanowny Kołatku,

spieszę wyprowadzić z błędu - trzy osoby, o których przyjęciu można przeczytać w BIP, nie powiększyły stanu zatrudnienia w NDAP. Jedna z tych osób została przyjęta na miejsce zmarłego pracownika, druga na miejsce poprzedniego pracownika, któremu nie przedłużono umowy, a trzecia - na stanowisko w służbie cywilnej, zwolnione przez innego pracownika, który przeszedł na rentę. Przygotowania do naboru rozpoczęto jeszcze za dawnego Naczelnego Dyrektora - czas oczekiwania na publikację ogłoszeń w Biuletynie Służby Cywilnej i procedury naboru zajmują sporo czasu.
Czytnikom do mikrofilmów to nie zagroziło.

Offline kołatek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 173
100 dni nowego Dyrektora Naczelnego
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2007, »
Serdecznie dziekuje za wyjasnienia. Cieszy fakt ze ktos z "wierchuszki" czyta IFAR, ba nie tylko czyta ale i odpisuje. To bardzo budujace! Szkoda tylko ze na liczne zapytania innych forumowiczów (np. Kocibrzucha), mogace polepszyc pracę archiwów polskich i ich obraz w oczach uzytkowników jakoś nikt z NDAP odpowiadać rzeczowo nie chciał bądż nie odpowiadał wcale. A co do czytników to jakos do tej pory nie widac nowych typów (np z automatycznym przeiwjaniem) w czytelniach naukowych.