Autor Wątek: działalność usługowa  (Przeczytany 3781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline registrar

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 10
działalność usługowa
« dnia: Listopad 23, 2006, »
Czy może ktoś orientuje się czy archiwa państwowe, które nie prowadzą gospodarstw pomocniczych, mogą świadczyć (w sumie jako urzędy) różnego rodzaju usługi archiwlne, a konkretnie porządkowanie akt kat. A i kat. B, itp. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
akie życie, taka radość!

Offline registrar

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 10
działalność usługowa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2006, »
Widzę, że jednak nie doczekam się odpowiedzi na moje pytanie. Ciekawe tylko czy nikt nie orientuje sie w tym zakresie czy może są inne powody jej braku?  :P
akie życie, taka radość!

Offline archiwistka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 3
działalność usługowa
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2006, »
może zbyt późna odpowiedź, ale lepiej późno niż wcale.
Z doświadczeń moich kolegów pracujących w archiwach państwowych wynika, że duże grono archiwistów  pracowało dodatkowo na zleceniach przy porządkowaniu dokumentów kat.B i A, która  w dalszej kolejności (dot. kat."A") była przejmowana na wieczyste przechowywanie przez ich archiwum. Wiem również, że niektórzy archiwiści a nawet osoby zarządzające prowadzą działaność gospodarczą. Cóż, stawki  w archiwach państwowych są zatrważająco niskie, więc nie powinien dziwić fakt dodatkowych "fuch" pracowników AP (za cichym przyzwoleniem pracodawcy). :)
rchiwistka

Offline registrar

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 10
działalność usługowa
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2006, »
Dziękuję za odpowiedź, ale nie chodziło mi o dorabianie sobie po godzinach pracy przez pracowników AP. Mnie interesuje to czy AP, które nie ma swego gospodarstwa pomocniczego może świadczyć usługi porządkowania akta kat. A i kat. B (np. na podstwaie umowy zlecenia lub jeszcze jakiejś tam innej umowy). Jak to się ma do przepisów np. ustawy archiwalnej?
akie życie, taka radość!

Offline registrar

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 10
działalność usługowa
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2006, »
Dziękuję za odpowiedź, ale nie chodziło mi o dorabianie sobie po godzinach pracy przez pracowników AP. Mnie interesuje to czy AP, które nie ma swego gospodarstwa pomocniczego może świadczyć usługi porządkowania akta kat. A i kat. B (np. na podstwaie umowy zlecenia lub jeszcze jakiejś tam innej umowy). Jak to się ma do przepisów np. ustawy archiwalnej?
akie życie, taka radość!