Autor Wątek: Brakowanie dokumentacji medycznej  (Przeczytany 15640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mika

  • Gość
układanie akt na półkach
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 07, 2006, »
Jeżeli mogę coś zasugerować, to można też zastosować układ z wyodrębnieniem grup poszczególnych kategorii archiwalnych. Mam tu na myśli oczywiście dokumentację niearchiwalną, bo materiały archiwalne bezwzględnie powinne zostać wydzielone. Oczywiście istnieje ogólna zasada, że akta układamy wg kk organizacyjnych lub w kolejności spisów. Ale pogrupowanie dokumentacji niearchiwalnej wg poszczególnych kategorii (np. grupy akt B-5, B-10 itd.) ułatwi późniejsze jej wydzielanie do brakowania. Pozdrawiam :wink:

Offline skopek

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
No co ty
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 08, 2006, »
witam
jestem archwistom w szpitalu powiatowym w chrzanowie.
w tym roku tez biezemy sie za przemial straych histori i nic mi niewiadomo na temat powiadamiania pacjetow o tym ze ich dokumetacja zostaje zniszczona.W razie jakich problemow mozesz pokazac protokul zniszcenia dokumetacji i po sprawie.

Milego brakowania

Skoepk
Niewolnik papierów :)

Anonymous

  • Gość
Brakowanie dokumentacji medycznej
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 08, 2006, »
Skopku, ale takich porad raczej innym nie dawaj, nie będzie po sprawie, tylko zaczną się problemy - jest obowiązek powiadamiania, zajrzyj sobie do przywołanego wyżej w tym temacie rozporządzenia. To że w Twoim szpitalu się tego nie przestrzega, nie znaczy że takie postępowanie jest właściwe ...

J. czyli Jarek

Offline Ola Obuchowicz-Sawicz

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 23
Brakowanie dokumentacji medycznej
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 16, 2006, »
Mam pytanie: w moim archiwum przechowuje się dokumentację medyczną pracowników zwolnionych( badania okresowe, skierowania do lekarza zakładowego itp.). Ile taką dokumentację przechowywać?

Offline Eri@m

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
Brakowanie dokumentacji medycznej
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 16, 2006, »
Jak już jest ten temat poruszony to i ja mam problemik ^^ U nas w Urzędzie Miejskim znalazła sie dokumentacja przychodni - karty położnicze. Położnictwo u nas w mieście już nie istnieje. Poinformowano mnie ze ta dokumentacja ma byc wybrakowana. Jak zaczęłam pracę to ona już tam  była ( ponieważ nikt nie widział co z nią zrobić, a nie chciano dopuścić by dostała sie w niepowołane ręce). Czy mogę tak po prostu ją wybrakowac??  Ja w to wątpię, ale takie mam zlecenie z "góry".  Co robić...

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1750
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Brakowanie dokumentacji medycznej
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 16, 2006, »
rzućcie okiem na przepisy wskazane przez Edytę:

http://www.ifar.lublin.ap.gov.pl/ifarforum/viewtopic.php?t=72
Jarek Orszulak