Autor Wątek: rozliczanie czasu pracy  (Przeczytany 4213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline registrar

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 10
rozliczanie czasu pracy
« dnia: Listopad 09, 2006, »
Witam! Mam pytanie do archiwistów. Jak w waszych AP wygląda rozliczanie czasu pracy? Czy obowiązuje u was dzienny minutowy system rozliczania czasu pracy, polegający na rozpisywaniu wykonywanych czynności na minuty? Czy są jakieś wytyczne NDAP dotyczące tego zagadnienia, czy jest to wyłącznie kwestia wewnętrzna każdego AP? Z góry dziękuję za odpowiedź.
akie życie, taka radość!

Offline Bogusława Deryło

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 159
rozliczanie czasu pracy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2006, »
Ja zapisuję tylko wykonywane czynności i ich ilość, jeżeli są policzalne, np. rekordy wpisane do bazy.
Co do minuty .... a to ciekawe, wyjście do toalety też tak musicie zapisywać? I ilość minut poświęconych na liczenie minut poświęconych na dana czynność? Współczuję.
Z tego co mi wiadomo, żadnych wskazówek z NDAP nie ma, wszystko zależy od "wyobraźni" dyrektora AP.

kocibrzuch

  • Gość
rozliczanie czasu pracy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2006, »
Co miesiąc piszemy sprawozdania, według opracowanego dla całego AP Kraków wzoru. Na godziny czy minuty nie rozpisujemy.
Kierownicy Oddziałów na tej podstawie tworzą sprawozdania kwartalne i później roczne.
Tworzony jest też swoisty ranking porówawczy pracy Oddziałów, który przechodził pewne modyfikacje, w miarę nadsyłania uwag.
Po bardziej szczegółowe informacje, jeśli to potrzebne, można zapewne się zwrócić pismem, choćby mailem. Tuszę, że nie jest to jakaś Wielka Tajmenica ;)

Offline registrar

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 10
rozliczanie czasu pracy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2006, »
Dziękuję za odpowiedzi. Chyba faktycznie wszystko zależy od dyrektora. Tylko jak mam sporządzać kwartalne sprawozdanie w minutach to mnie normalnie ponosi, bo zliczanie minut z całego kwartału i później ich przeliczanie na godziny zajmuje cały dzień, a inne sprawy muszą czekać. Co do pytania o wyjścia do łazienki to wliczamy je w dział "inne".
akie życie, taka radość!

Offline kołatek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 173
rozliczanie czasu pracy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2006, »
czy polskie archiwa to Orwel?