Autor Wątek: Przekazywanie materiałów archiwalnych do archiwum państwowego - zszywanie akt  (Przeczytany 13175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fabio85

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
Mam pytanko czy akta kategori sie skleja badz zszywa??? Bo wlasnie czytalem artykul w ktorym napisano ze sie skleja a uczono mnie ze akt kat A  sie nie skleja . Prosze o szybka odpowiec
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline dziunia

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 33
Kat A
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2006, »
zszywa się z dolna okładką skoroszytu , zawiązuje kokardkę . kokardkę zalepia kartką, potem się skoroszyt obwiązuje i układa systemem bilbliotecznym :D
zdałam?????
 :oops:

Offline Sebastian G.

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 29
Kat A
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2006, »
Akta kat. A zszywa się też z dolną okładką teczki tzw. clipsem archiwalnym.
Pozdrawiam

Maryla

  • Gość
Kat A
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2006, »
Prostetuję: AP Wrocław np. nie życzy sobie żadnych klipsów przy kat. A. Ma być szycie, ale sznurkiem czy tasiemką???

Offline archiwek

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 15
Kat A
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2006, »
no właśnie...ap wrocław tak, ap szczecin tak a w poznaniu jeszcze inaczej.... czy to ma sens? :o(

Offline Sebastian G.

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 29
Kat A
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2006, »
AP m.st. Warszawy, Oddział w Grodzisku Maz. nie ma nic przeciwko plastikowym clipsom archiwalnym.
Widocznie każde AP ma jakieś swoje ustalone zasady.
Nam, szarym Archiwistom zakładowym pozostaje się chyba tylko do tych zasad dostosować...  :?

Co do sznurka lub tasiemki-  osobiście wybrałbym sznurek  :)

Pozdrawiam

Offline Sebastian G.

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 29
Kat A
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2006, »
AP m.st. Warszawy, Oddział w Grodzisku Maz. nie ma nic przeciwko plastikowym clipsom archiwalnym.
Widocznie każde AP ma jakieś swoje ustalone zasady.
Nam, szarym Archiwistom zakładowym pozostaje się chyba tylko do tych zasad dostosować...  :?

Co do sznurka lub tasiemki-  osobiście wybrałbym sznurek  :)

Pozdrawiam

Offline dziunia

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 33
Kat A
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2006, »
Natomiast mnie poinformowano że kartki w teczce mają leżeć luzem , w kolejności spisu znajdującego się na początku zbioru, w zwykłej wiązanej teczce (nie sznurowanej), opisanej na okładce zgodnie z instrukcją :shock:

Offline Ola Obuchowicz-Sawicz

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 23
Kat A
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2006, »
co do klipsów archiwalnych to mi zupełnie nie odpowiadają, strasznie szybko się łamią lub pękają i tak na nowo muszę wszystko przeszywać :evil:

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Kat A
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2006, »
uwazam ze akta winno sie przeszywać !

Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 487
witam
nie chcę otwierać nowego wątku więc tylko zapytam jak postępujecie z aktami osobowymi tzn. czy je zszywacie czy są luzem w teczce która jest tylko związana?

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Związane w kopertach.  :)

Offline Ola Obuchowicz-Sawicz

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 23

Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 487
dzięki za podzielenie się swoimi uwagami na temat zszywania ale mam jeszcze jedno pytanie dotyczące akt osobowych. W rozporządzeniu z 1996 r. jest napisane, że każda z trzech części na które dzieli się taka teczkaq ma posiadać wykaz dokumentów.  Czy może to być jeden spis na początku teczki gdzie będą wyszczególnione wszystkie dokumenty czy też na początku każdej z części ma być oddzielny wykaz?

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Kobieta
Szyć, czy też nie szyć? To pytanie należy skierować przede wszystkim do AP, głównie ze względu na tzw. "tradycje regionalne". Każde AP postępuje wg własnychh zasad, co do łączenia akt i np. w Krakowie życzą sobie luzy, w Poznaniu najlepiej jak akta są oprawione introligatorsko, a w Kaliszu chcą by szyć teczkę na 4 dziurki. Nawet na szkoleniu Pani z NDAP mówiła o tym, że tego ujednolicać nie będą. Dlatego sądzę, że ostateczne zdanie odnośnie szycia-czy-nie-szycia ma właściwe miejscowo archiwum państwowe.