Ankieta

Czy uważasz, że należy otworzyć odsobne  podforum dla genealogów na IFAR?

Tak, to potrzebne!!!
7 (63.6%)
Nie, po co?
4 (36.4%)

Głosów w sumie: 10

Głosowanie skończone: Wrzesień 30, 2007,

Autor Wątek: Archiwa oczami użytkowników  (Przeczytany 150848 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hanna Staszewska

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1744
Odp: Archiwa oczami użytkowników
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 08, 2010, »
Zajrzyjcie jeszcze raz na to forum , trochę opinie się zmieniły :)

I jeszcze jedno: na stronie APW znajduje się ankieta dot. badań satysfakcji i oczekiwań klienta (w zakładce "Udostępnianie"). Pierwszy raz widzę coś takiego :o :o :o.
Wielki szacun dla kolegów z APW za pomysł:)


Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Archiwa oczami użytkowników
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 08, 2010, »
No zdaje się że jedna pani genealog ma łatwość przechodzenia od potępienia do zachwytu. Ludzie mają bardzo różne wyobrażenia na temat tego co i jak można znaleźć w archiwum, jak też na jego organizację pracy. Jest też pewnie tak że jeden zły dzień jednej archiwistki/jednego archiwisty rzutuje niekiedy szerzej na wizerunek archiwum, niż by się należało. Mnie się zdaje że w APW kilka razy po prostu zawiodła komunikacja, ktoś nie odpisał na maila, ktoś nie zadzwonił choć obiecał.
Ankietami bym się nie ekscytował, u mnie w urzędzie funkcjonuje od dawna coś takiego jako pozostałość po Systemie Zarządzania Jakością (ISO), ktoś to ponoć raz za czas zbiera i czyta.
Jarek Orszulak

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Archiwa oczami użytkowników
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 08, 2010, »
... na wszelki wypadek jednak podałem im linka.
Jarek Orszulak

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1749
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Archiwa oczami użytkowników
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 08, 2010, »
Wyszperałem jeszcze jeden podobny kwiatek:
http://www.genealodzy.pl/modules.php?op=modload&name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=64992#64992

tutaj już panu genealogowi wyraźnie puściły nerwy. Ale się facetowi w sumie nie dziwię.
Jarek Orszulak

Jamaika

  • Gość
Odp: Archiwa oczami użytkowników
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 19, 2012, »
Po prostu piękne, stary zalegający artykuł i nie do końca prawdziwy. Co się stało, że archiwista zagubił się w swoim archiwum, zdziczał? Nie uśmiecha się, nie ma kontaktu z ludźmi, nie chodzi na konferencje? Może trzeba mu pomóc, a nie tylko przytułek?  ::)
http://praca.wp.pl/gid,12835474,gpage,6,img,12835550,title,Archiwista,galeria.html

Aleksander Korolewicz

  • Gość
Odp: Archiwa oczami użytkowników
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 19, 2012, »
"Sucho i ciepło", che, che. Sucho owszem, nie powiem, niekiedy aż za bardzo mnie suszy.  :P
A w ogóle, jak słyszę czy czytam o drukach... ech. (Najlepiej starodrukach, bo to tak brzmi bardziej "archiwalnie").

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: Archiwa oczami użytkowników
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 20, 2012, »
I jeszcze archiwista - jako samotnik. Zwłaszcza w archiwum zakładowym :D
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Jamaika

  • Gość
Cień archiwisty
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 07, 2013, »
Smuci mnie fakt, że w dobie rodzinnego kumoterstwa archiwalnego, niektóre media zawód archiwisty przyrównują do wirtualnego magazyniera.  :'( Porostu prymityw od klawiatury, którego goni czas.



http://www.bankier.pl/wiadomosc/Magazyn-multimedialny-i-wirtualny-archiwista-2071043.html

Możecie mnie wykreślić, ale jestem zirytowany sytuacją bezrobociem w Tuskolandii. :-X

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Archiwa oczami użytkowników
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 07, 2013, »
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline Obi

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 32
Odp: Archiwa oczami użytkowników
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 13, 2013, »
Oj jest :D U nas powstał pomysł założenia profilu na FB i Twitterze i równie szybko upadł :D Gdyż zaraz by się one profile stały forum wylewania gorzkich żali :D. No chyba, żeby od razu admin zablokował możliwość komentowania.

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Archiwa oczami użytkowników
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 14, 2013, »
Oj jest :D U nas powstał pomysł założenia profilu na FB i Twitterze i równie szybko upadł :D Gdyż zaraz by się one profile stały forum wylewania gorzkich żali :D. No chyba, żeby od razu admin zablokował możliwość komentowania.

i jak można mówić o otwartości archiwów...

Offline Obi

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 32
Odp: Archiwa oczami użytkowników
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 18, 2013, »
Oj jest :D U nas powstał pomysł założenia profilu na FB i Twitterze i równie szybko upadł :D Gdyż zaraz by się one profile stały forum wylewania gorzkich żali :D. No chyba, żeby od razu admin zablokował możliwość komentowania.

i jak można mówić o otwartości archiwów...
Archiwiści są otwarci, ale podejrzewam jak wszędzie są granice otwartości  ;D

Aleksander Korolewicz

  • Gość
Odp: Archiwa oczami użytkowników
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 09, 2013, »
Oj jest :D U nas powstał pomysł założenia profilu na FB i Twitterze i równie szybko upadł :D Gdyż zaraz by się one profile stały forum wylewania gorzkich żali :D. No chyba, żeby od razu admin zablokował możliwość komentowania.

Nie należy się bać, tylko "frontem do klienta".  ;D
Muszę natomiast przyznać, że jest to robota bardzo angażująca (także właściwie w czasie prywatnym), a to przecież jedynie zajęcie dodatkowe, a nie fucha na cały etat. Natomiast frajda duża i ogromna satysfakcja, gdy widać odzew.

Offline Obi

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 32
Odp: Archiwa oczami użytkowników
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 09, 2013, »
Oczywiście satysfakcja ogromna. Ja się w tego typu rzeczy za zupełne "Bóg zapłać", ale jak zaczęło się w firmie gadanie, ze biorę kasę to przestałem.

Aleksander Korolewicz

  • Gość
Odp: Archiwa oczami użytkowników
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 10, 2013, »
Szkoda, przecież wiadomo, że jak kogoś nie ma na fb, to nie istnieje. ;)