Internetowe Forum Archiwalne > Archiwa Zakładowe

Rzeczowy wykaz akt - okres przechowywania akt

(1/2) > >>

gosiula:
Prosze mi powiedziec z czego wynika że dana kategoria akt ma np. kat. B-5. Czy regulują to jakies ogólne przepisy? Ostatnio księgowa u mnie w pracy postawiła teze ze to ja powinnam wiedziec czy to, ze jakies tam jej dokumenty ktore ona mi zdaje do składnicy maja byc przechowywane 5 czy 10 lat, że to na mnie spoczywa odpowiedzialność za wiedze, czy to co jest w JRWA w chwili obecnej pod kat. np. B-5 ma być faktycznie przechowywane przez 5 lat.
Byłabym wdzięczna za odpowiedź, bo z tego co pamietam to owszem mam współpracować z działami ale nie mam obowiązku znać wszystkich przepisów.

kobong:
Rozporządzenie Ministra Kultury z dnia 16 września 2002 r. w sprawie postępowania z dokumentacją, zasad jej klasyfikowania i kwalifikowania oraz zasad i trybu przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych.
Obowiązek porządkowania i odopwiedniego zakwalifikowania akt przez pracownika wynika z instrudkcji kancelaryjnej.

Tomek:
Warto się dowiedzieć czy twoja instytucja ma coś takiego jak własną instrukcję kancelaryjną i wykaz akt. Jeśli nie sprawdź w tam gdzie radził przedmówca.
http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20021671375

gosiula:
dziękuję za podpowiedż
Mam rzeczowy wykaz akt zatwierdzony przez AP i tego sie będę trzymała.
Jeszcze raz dziękuję :)))))

Jarek:
Akurat z dokumentacja księgową B-5 jest taki kłopot, że najlepiej przechowywać ją rok dłużej, bo ustawa o rachunkowości określa czas jej przechowywania od końca roku obrotowego, który nie musi się pokrywać z kalendarzowym. Niestety, nie da się uniknąć studiowania innych przepisów.
pzdr

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej