Internetowe Forum Archiwalne > Archiwa Zakładowe

udzielenie informacji nt. nieruchomości

(1/1)

archiwumUM:
Witam, wpłynął wniosek o udostępnienie informacji dot. gruntów/nieruchomości należących do gminy. Czy odpowiedź na takie pismo można zaklasyfikować do hasła 1431 - udostępnianie informacji publicznej czy bardziej pod coś z symboli 68 - Gospodarowanie nieruchomościami? Dodam tylko, że wnioskodawca podał jako podstawę ustawę o gospodarowaniu nieruchomościami.

Ilona R.:
Moim zdaniem jest to po prostu kwerenda, masz taką klasę w swoim JRWA? Bo rozumiem, że będziesz korzystać z zasobu archiwum zakładowego aby zrealizować ten wniosek?

archiwumUM:

--- Cytat: Ilona R. w Kwiecień 25, 2024, ---Moim zdaniem jest to po prostu kwerenda, masz taką klasę w swoim JRWA? Bo rozumiem, że będziesz korzystać z zasobu archiwum zakładowego aby zrealizować ten wniosek?

--- Koniec cytatu ---
To tylko zapytanie do mnie jako koordynatora z komórki merytorycznej. Teraz pytanie tylko, czy hasło 1431 "Udostępnianie informacji publicznej" może być traktowane szeroko - udzielanie jakichkolwiek informacji publicznych, niezależnie od podstawy prawnej, czy też wąsko - czyli tylko na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej?

Ilona R.:
Do tej pory spotkałam się z praktyką, że jeśli ktoś nie powołuje się na tryb dostępu do informacji publicznej, to wniosku "na siłę" się tak nie traktuje.

archiwumUM:

--- Cytat: Ilona R. w Kwiecień 25, 2024, ---Do tej pory spotkałam się z praktyką, że jeśli ktoś nie powołuje się na tryb dostępu do informacji publicznej, to wniosku "na siłę" się tak nie traktuje.

--- Koniec cytatu ---
Ok, dziękuję za taką podpowiedź. To było tylko takie moje zapytanie. No to w takim razie musimy szukać jakiegoś hasła z zarządzania nieruchomościami.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej